06. marca 2010

Corgoň liga: Nitra - Senica

FC Nitra - FK Senica 2:1 (0:1) Góly: 86. a 90. Šimonek - 12. Gajdošík, ŽK: 53. Matúš Mikuš, 86. Burák, 87. ...

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) -

Corgoň liga 2009/2010 - 21. kolo:

FC Nitra - FK Senica 2:1 (0:1)
Góly: 86. a 90. Šimonek - 12. Gajdošík, ŽK: 53. Matúš Mikuš, 86. Burák, 87. Šimončič - 61. Homola, 81. Podaný, ČK: 87. Podaný (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - Slyško, D. Hrčka, 855 divákov

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Martin Tóth, Burák, Leško (85. Sailer) - Kóňa, Šimončič - R. Valenta (56. Šimonek), Matúš Mikuš (56. Kolár), I. Hodúr - Rák
Senica: Kamesch - Merzič, Homola, Gajdošík, Čáp - Laurinc, Halama (49. Pavlovič) - T. Vrťo, A. Hesek, Podaný - Onome Sodje

Prvú nitriansku šancu mal v 5. min Mikuš, keď pálil z pravej strany spoza šestnástky, no brankár hostí sa nenechal zaskočiť. O výsledku prvého polčasu rozhodla 12. min, keď Čáp z rohového kopu našiel voľného Gajdošíka, ktorý hlavičkou umiestnil loptu do Hroššovej svätyne - 0:1. O niekoľko minút neskôr Čáp opäť zahrával rohový kop, tentokrát však namieril na nitriansku bránku, ale Hroššo sa nenechal zaskočiť a loptu vyrazil ponad brvno. V 37. min sa predral v pokutovom území Šimončič, ale jeho pokus o vyrovnanie Kamesch kryl. K vážnejším šanciam v prvom polčase sa nedostal ani jeden tím.

V 48. min Kaspřák poslal loptu do hĺbky šestnástky na kapitána Nitry Ráka, ktorý v ideálnej šanci len hlavičkoval vysoko nad súperovu bránku. Prvá strela na Hrošša v podaní Sodjeho prišla v 66. min, no domáci brankár neinkasoval. Nespokojnosť s nezáživným futbalom vyjadrili v 70. min fanúšikovia Senice vhodením dymovnice na trávnik. V 74. min Kaspřák napriahol z tridsiatich metrov, ale brankár Kamesch jeho delovku vyrazil. Na trávniku sa ešte stihol načiahnuť za loptou čerstvý Šimonek a prekonal ležiaceho Kamescha - 1:1. Autor prvého gólu Nitry v 90. min po perfektnom Rákovom priamom kope hlavičkou upravil konečné skóre na 2:1.

Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Víťazstvo, ktoré sa zrodí v posledných minútach zápasu, je najkrajšie. Za stavu 1:1 som nabádal hráčov, aby išli dopredu a svoje víťazstvo si vydreli. Keby sme zápas prehrali, hodnotil by som to už inak."

Ladislav Hudec (tréner Senice): "Hodnotí sa mi to ťažko. Zo zápasu, aký sme odohrali, sme si mali odniesť aspoň bod. Šance v brejkoch sme zahodili, za to nás súper potrestal. Gratulujem Nitre k víťazstvu."

DP: Slováci prehrali štvorhru, Rakúšania vedú 2:1