27. marca 2010

Corgoň liga: Ružomberok - B. Bystrica

Foto: SITA/Gabriel Lipták BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 25. kolo: MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0) Gól: 55. J. Maslo, ŽK: 68. Coimbra, 79. Zošák - 22. M. ...

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) -
Futbal - Corgoň liga 2009/2010 - 25. kolo:

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 55. J. Maslo, ŽK: 68. Coimbra, 79. Zošák - 22. M. Pančík ml., 36. Turňa, 58. Michal Ďuriš, rozhodovali: Vlk - Balko, Petríček, 1 981 divákov

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Gallo - J. Chovanec, Hoferica (46. Coimbra), P. Besta (80. A. Sloboda), Zošák (90.+ Š. Pekár) - Ďubek - Piščur
B. Bystrica: Boroš - Turňa (86. Považanec), Adámik, Chmelík, Brašeň - M. Pančík ml., Pleva, Seye (66. Uškovič), T. Hučko - V. Gajdoš (77. Snitka), Michal Ďuriš

Pod Čebraťom to bol dlho len málo záživný futbal. Domáci síce boli o čosi iniciatívnejší, ale ich nakopávané lopty smerom dopredu k ničomu neviedli. Dukla sa zameriavala hlavne na pozorné bránenie a na polovicu súpera sa dostávala len sporadicky. Prvú šancu v zápase však mali práve hostia. V 29. min hľadal Ďuriš prízemným centrom Gajdoša, domáci obranca P. Maslo odvracal nebezpečenstvo odkopom z bránkovej čiary. B. Bystrica bola v týchto fázach hry lepšia a často podnikala výpady do pokutového územia súpera. V 36. min brankárovi "vojakov" Borošovi nesadol odkop, lopta dopadla na nohu Chovanca, ružomberský stredopoliar však nemal čas dôslednejšie zakončiť. Prvý polčas svojou úrovňou nemohol divákov uspokojiť. Za zmienku stojí, že Bystričania v tejto časti hry zahrávali 5 rohových kopov, kým domáci ani jeden.

Ružomberok začal druhé dejstvo náporom, z ktorého vyťažil tri rohy za sebou. V 55. min založili Liptáci ďalšiu akciu, odrazená lopta sa dostala pred J. Masla, ktorý umiestnenou strelou zblízka poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Potom pálil z veľkej diaľky Coimbra, Boroš vyrazil loptu len s námahou. Domáci držali opraty zápasu aj naďalej pevne vo svojich rukách, zatiaľ čo Dukla pokračovala v hernom trápení. V 77. min sa hostia konečne prebrali, Uškovičovu strelu - vôbec prvú hosťujúcu medzi tri žrde - Hrdlička v domácej bránke vyrazil na roh. A keďže hostia sa do konca stretnutia na nič nezmohli, Ružomberok zaznamenal už tretie jarné domáce víťazstvo v rade.

Hlasy:
František Straka (tréner Ružomberka): "Naše víťazstvo si vysoko cením, bolo vydreté. V prvom polčase sme hrali pod svoje možnosti, nedarila sa nám kombinácia, strácali sme lopty, boli sme málo agresívni. Cez prestávku sme si to v kabíne vydiskutovali. V druhom polčase nám pomohol príchod Coimbru na ihrisko, začali sme hrať kolmejšie a lepšie kombinačne a nakoniec sme dali zaslúžený gól. Svoj tím musím pochváliť predovšetkým za morálku."

Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): "Diváci videli bojovný zápas, s maximálnym nasadením. Obe mužstvá chceli vyhrať, domácim sa to podarilo, nám už tretíkrát po sebe nie, čo nás veľmi mrzí. Dnes sme boli blízko aspoň k bodu. Hráčom nemám čo vyčítať, spravili všetko, čo bolo v ich silách."

Corgoň liga: Petržalka - D. Streda