10. mája 2009

Ďalšia gólová asistencia Šatana

Slovenský hokejový útočník Miroslav Šatan opäť prispel jednou asistenciou k víťazstvu Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení nad Washington Capitals v sobotnom piatom stretnutí 2. kola play-off ...

NEW YORK 10. mája (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Miroslav Šatan opäť prispel jednou asistenciou k víťazstvu Pittsburgh Penguins 4:3 po predĺžení nad Washington Capitals v sobotnom piatom stretnutí 2. kola play-off zámorskej NHL. Už v šiestej minúte úvodnej tretiny ponúkol príležitosť otvoriť skóre zápasu svojmu spoluhráčovi Jordanovi Staalovi. "Tučniaci" sa vďaka víťazstvu ujali v sérii vedenia 3:2 a na postup do finále Východnej konferencie im ostáva zvíťaziť v jedinom zápase.

V drese porazeného tímu sa predstavil aj slovenský obranca Caps Milan Jurčina, ktorý sa však bodovo nepresadil a na jeho konto pribudol iba jeden mínusový bod.
V stretnutí Západnej konferencie Vancouver podľahol Chicagu 2:4 a v sérii prehráva 2:3.

Výsledky sobotných stretnutí 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Washington - Pittsburgh 3:4 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1) - stav série: 2:3, Miroslav Šatan (Pittsburgh) 0+1