Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. mája 2012

Daniel Lipšic sa hnevá, že prezident odmieta menovať ČentéšaPrezident SR Ivan Gašparovič má podľa podpredsedu KDH Daniela Lipšica zjavne pocit, že môže zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora nevymenovať z akýchkoľvek dôvodov, aj keď spĺňa ...Zdieľať
jozef centes BRATISLAVA 7. mája (WEBNOVINY) – Prezident SR Ivan Gašparovič má podľa podpredsedu KDH Daniela Lipšica zjavne pocit, že môže zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora nevymenovať z akýchkoľvek dôvodov, aj keď spĺňa zákonné podmienky.


„Povie, že sa mu zdá príliš nízky, alebo široký. To sa mi nezdá, že je kompetenčné postavenie prezidenta SR. Generálny prokurátor zodpovedá NR SR, nie prezidentovi,“ povedal Lipšic pred novinármi.

Podľa neho, pokiaľ spĺňa zvolený kandidát zákonné podmienky, ktoré môže prezident preskúmať, tak ho vymenovať musí. „To nie je jeho svojvoľné rozhodnutie. Verím, že v tejto línii rozhodne aj ústavný súd,“ povedal Lipšic.

Do funkcie generálneho prokurátora parlament zvolil Jozefa Čentéša 17. júna 2011. Prezident ho zatiaľ vymenovať odmieta s tým, že čaká na nález Ústavného súdu SR, ktorý má rozhodnúť o sťažnosti Čentéša aj predchádzajúceho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

Trnka sa nazdáva, že parlament ho už pri jednej z predchádzajúcich volieb do funkcie zvolil, lebo sa mu podarilo získať väčšinu z odovzdaných hlasovacích lístkov. Čentéš sa zasa sťažuje, že prezident otáľaním zasahuje do jeho práv.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti chytili v jednom aute dvoch opitých šoférov
<< predchádzajúci článok
Slovensko bude v zámorí predávať dlhopisy

Daniel Lipšic sa hnevá, že prezident odmieta menovať Čentéša - diskusné fórum čitateľov

Lipschitz, Lipsic sa chova ako keby nevedel co je Ustavny sud.7.5. 18:23:11
Lipschitz, Lipsic sa chova ako keby nevedel co je Ustavny sud.7.5. 18:38:55