Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. septembra 2009

Danube Wings začne prevádzkovať zo SR nové letecké linkyOd začiatku decembra tohto roka bude spoločnosť prevádzkovať letecké linky z Popradu do Londýna, Dublinu a Manchestru a z Bratislavy do ManchestruZdieľať
Spoločnosť Danube Wings začne zo Slovenska prevádzkovať nové pravidelné letecké linky. Ako informoval na štvrtkovej tlačovej besede obchodný riaditeľ Danube Wings Arpad Agócs, od začiatku decembra tohto roka bude spoločnosť prevádzkovať letecké linky z Popradu do Londýna, Dublinu a Manchestru a z Bratislavy do Manchestru. "Vzhľadom k tomu, že evidujeme pretrvávajúci záujem cestujúcich o spojenia s britskými ostrovmi veríme, že klienti naučení lietať do tejto destinácie z Bratislavy uvítajú obnovenie tohto spojenia," dodal Agócs.

Regionálny letecký dopravca Danube Wings bude lietať z Popradu do Londýna trikrát týždenne, do Dublinu jeden až dvakrát týždenne a do Manchestru dvakrát týždenne. Linku z Bratislavy do Manchestru plánuje firma prevádzkovať dvakrát týždenne. Spoločnosť Danube Wings si kvôli prevádzkovaniu nových leteckých liniek prenajal od Českých aerolínií lietadlo Boeing 737. České aerolínie poskytnú slovenskému prepravcovi lietadlo spolu s kompletnou

V súčasnosti Danube Wings podľa Agócsa analyzuje aj potenciálne otvorenie liniek do Paríža CDG, do Atén a do Thessaloník, do Sofie a do Bukurešti. V ďalšej letnej sezóne plánuje Danube Wings navýšiť počet letov do Talianska a Chorvátska.

Regionálny letecký dopravca Danube Wings, spája regionálne letiská v rámci Európy. V súčasnosti prevádzkuje pravidelné linky z Bratislavy do Popradu, Košíc, Bazileja, Bologni a z Popradu do Bologni. V zimnom letovom poriadku sú naplánované linky z Bratislavy do Bruselu a Varšavy, z Popradu do Varšavy a Kyjeva a z Košíc do Bergama.

Danube Wings je obchodná značka, pod ktorou prevádzkuje spoločnosť VIP Wings, s.r.o. pravidelnú a nepravidelnú leteckú dopravu. Danube Wings je štvrtou leteckou spoločnosťou s domovským prístavom na bratislavskom letisku. VIP Wings, s.r.o. je zapísaná v Obchodnom registri SR od 23. mája 2000, má základné imanie 4,04 mil. eur. Jej spoločníkmi sú firmy RT Plus, s.r.o. Bratislava s vkladom 3,9 mil. eur a Slovak Wings, a.s. Bratislava s vkladom 140,7 tis. eur. Získaním obchodného kódu V5 vlani v novembri, ktorý prideľuje Medzinárodná asociácia leteckých prepravcov (IATA), VIP Wings urobila významný krok k otvoreniu pravidelných liniek lietadlami ATR 72 pod názvom Danube Wings.

Lacné letenky. U nás si môžete rezervovať lacné letenky online do celého sveta. Vyberte si tie najlepšie lety od leteckých spoločnosti vrátane nízkonákladových.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanecký prieskum k zákazke Datalanu zatiaľ v nedohľadne
<< predchádzajúci článok
Nová vakcína dokáže znížiť riziko nákazy HIV o tretinu

Danube Wings začne prevádzkovať zo SR nové letecké linky - diskusné fórum čitateľov