Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. februára 2011

Demonštranti sa pokúsili zablokovať parlamentBudovu tuniského parlamentu v pondelok obliehali stovky demonštrantov, ktorí sa snažili zákonodarcom zabrániť v účasti na hlasovaní o udelení mimoriadnych právomocí dočasnému ...Zdieľať
tunis >Foto: SITA/APTUNIS 8. februára (WEBNOVINY) - Budovu tuniského parlamentu v pondelok obliehali stovky demonštrantov, ktorí sa snažili zákonodarcom zabrániť v účasti na hlasovaní o udelení mimoriadnych právomocí dočasnému prezidentovi Fuádovi al-Mibazaovi.


Informovala o tom oficiálna tlačová agentúra TAP, podľa ktorej museli členovia dolnej komory použiť služobný vchod. Spornú úpravu umožňujúcu prezidentovi prijímať zákony prostredníctvom dekrétov schválili v pomere 171 k 16 hlasom. Rovnakým návrhom sa má v stredu zaoberať horná komora parlamentu.

Podľa univerzitnej profesorky Rašídy Najfírovej, ktorá bola jednou z účastníčok demonštrácie, sa odporcovia režimu zosadeného prezidenta Zajna al-Ábidína bin Alího domnievajú, že parlament po jeho odchode stratil legitimitu. Dôvodom je fakt, že v ňom stále prevažujú členovia zdiskreditovanej bin Alího strany Demokratické ústavné zhromaždenie (RCD), ktorej vláda cez víkend pozastavila činnosť. Demonštranti taktiež požadujú prijatie novej ústavy.

OBRAZOM: Tunisko zasiahli nepokoje

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britského spravodajcu poslali pre WikiLeaks z letiska domov
<< predchádzajúci článok
Viktor Orbán ohlásil novú ústavu vystihujúcu ducha národa