Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

28. marca 2012

Dlhová kríza v Európe ustupuje, tvrdí DudleyAmerická centrálna banka (Fed) pravdepodobne nebude musieť prijať ďalšie opatrenia s cieľom zabrániť preliatiu dlhovej krízy v eurozóne do americkej ekonomiky. Vyhlásil to v utorok William Dudley, ...Zdieľať
peniaze euro WASHINGTON 28. marca (WEBNOVINY) - Americká centrálna banka (Fed) pravdepodobne nebude musieť prijať ďalšie opatrenia s cieľom zabrániť preliatiu dlhovej krízy v eurozóne do americkej ekonomiky. Vyhlásil to v utorok William Dudley, šéf pobočky Federálneho rezervného systému v štáte New York.


Obavy z nedostatočnej likvidity v Európe ustupujú a náklady na obsluhu verejných dlhov na starom kontinente klesli, uviedol Dudley. "Verím, že Európa dokáže efektívne riešiť svoje súčasné fiškálne problémy," povedal Dudley na pôde kongresového výboru pre finančné služby a dodal, že americké úrady situáciu v Európe naďalej pozorne monitorujú.

Šéf newyorskej pobočky Fed-u ďalej uviedol, že krok americkej centrálnej banky, ktorá vlani uľahčila európskym bankám prístup k dolárovým pôžičkám, bol v najlepšom záujme Spojených štátov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fidel Castro sa stretne s pápežom Benediktom XVI.
<< predchádzajúci článok
Moody's zhoršila výhľad slovenského bankového sektora