Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. apríla 2024

Dmytro Kuleba sa usiluje spolu s britským ministrom zahraničia dostať viac protivzdušných systémov na Ukrajinu, malo by ísť PatriotyMinistri zahraničia Ukrajiny a Spojeného kráľovstva koordinovali ďalšie kroky v úsilí dostať viac systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu. Ukrajinský minister zahraničiaZdieľať
belgium_nato_ukraine_74407 676x451 8.4.2024 (SITA.sk) - Ministri zahraničia Ukrajiny a Spojeného kráľovstva koordinovali ďalšie kroky v úsilí dostať viac systémov protivzdušnej obrany na Ukrajinu.


Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba o tom informoval na platforme X, pričom uviedol, že dané systémy by mali v prvom rade byť Patrioty. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Kuleba uviedol, že s Davidom Cameronom koordinoval kroky po diskusiách v sídle Severoatlantickej aliancie z minulého týždňa.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOceňujem Davidov proaktívny prístup zameraný na dotiahnutie vecí do konca,“ vyjadril sa šéf ukrajinskej diplomacie.

Patriot je systém protivzdušnej obrany zem-vzduch vyrobený v Spojených štátoch, ktorý používa americká armáda a ďalší spojenci. Je považovaný za jeden z najpokročilejších systémov v americkom arzenáli.Zdroj: SITA.sk - Dmytro Kuleba sa usiluje spolu s britským ministrom zahraničia dostať viac protivzdušných systémov na Ukrajinu, malo by ísť Patrioty © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci stavili na prezidentské voľby viac ako dva milióny eur. Stávkové kancelárie priblížili, aké boli výhry aj prehry
<< predchádzajúci článok
Pomôžte zlepšiť život na Slovensku, Tesco podporí až 231 lokálnych projektov sumou 170-tisíc eur