Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júla 2010

Do Európskej jari sa zapojilo 176 škôl zo SRCelkovo 176 škôl zo Slovenska sa tento rok zapojilo do kampane Európska jar. Cieľom iniciatívy je podporiť na školách diskusie, aktivity a zamýšľanie sa nad ...Zdieľať
skola Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Celkovo 176 škôl zo Slovenska sa tento rok zapojilo do kampane Európska jar. Cieľom iniciatívy je podporiť na školách diskusie, aktivity a zamýšľanie sa nad európskymi témami s podporou informačných a komunikačných technológií. Organizuje ju Európska školská sieť (European Schoolnet - EUN) s podporou Európskej komisie na Slovensku pod záštitou rezortu školstva.

Celkovo sa tento rok do Európskej jari zapojilo vyše 6 200 škôl z 33 krajín. V počte registrovaných škôl Slovensko skončilo na 10. mieste. Za sebou nechalo aj také krajiny ako Nemecko (83 škôl), Veľká Británia (141) či Česko (77). Spomedzi krajov boli najaktívnejšie školy z Nitrianskeho kraja (48 zaregistrovaných), najmenší záujem bol naopak v Banskobystrickom a Prešovskom kraji (po deväť škôl). Podľa informácií portálu Ministerstva školstva SR www.iedu.sk školy v rámci kampane najčastejšie organizovali aktivitu Objavujeme krajiny EÚ. Školákov zaujali aj edukačné hry z webovej stránky www.springday2010.net a aktivita Staň sa učiteľom na jeden deň.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volkswagen Canada predala rekordný počet vozidiel
<< predchádzajúci článok
V Petržalke rastie záujem o vyhradené parkovanie

Do Európskej jari sa zapojilo 176 škôl zo SR - diskusné fórum čitateľov