Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2023

Do ruskej armády sa dobrovoľne prihlásilo už 270-tisíc občanov, tvrdí PutinDo ruskej armády sa v uplynulom polroku dobrovoľne prihlásilo viac ako štvrť milióna ľudí, vyhlásil v utorok ruský vodcaZdieľať
russia_daily_life_51352 676x451 12.9.2023 (SITA.sk) - Do ruskej armády sa v uplynulom polroku dobrovoľne prihlásilo viac ako štvrť milióna ľudí, vyhlásil v utorok ruský vodca Vladimir Putin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Dobrovoľné vstúpenie do služby


Keď odpovedal na otázky počas Východného ekonomického fóra vo Vladivostoku, Putin povedal, že daný počet sa pridáva k čiastočnej mobilizácii z minulého roka. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„Vykonali sme čiastočnú mobilizáciu a povolali 300-tisíc ľudí. Za uplynulých šesť alebo sedem mesiacov máme 270-tisíc ľudí, ktorí dobrovoľne podpísali kontrakty o službe,“ povedal ruský vodca.

Denne prichádza vyše tisíc ľudí


Denne podľa neho prichádza podpísať kontrakty 1 000 - 1 500 ľudí. Tí, ktorí narukovali, tak urobili dobrovoľne, „uvedomujúc si, že sa môžu zraniť a dať svoje životy za vlasť“, vyjadril sa Putin.


Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu ruských občanov v septembri 2022, keďže sa invázia na Ukrajinu naťahovala dlhšie ako Moskva očakávala. Znamenalo to povolanie ľudí v zálohe a pre ľudí s vojenskými skúsenosťami platil odvod.


Zdroj: SITA.sk - Do ruskej armády sa dobrovoľne prihlásilo už 270-tisíc občanov, tvrdí Putin © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záborská kúpila Kresťanskej únii najdrahšiu reklamu a na 98 percent to nie sú Matovičove peniaze. Odkiaľ ich potom má?
<< predchádzajúci článok
Medzi Spišskou Novou Vsou a Rožňavou sa zrazil autobus a dve autá, dopravu reguluje polícia