Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. novembra 2016

Dojatá Merkelová: Na straníckom stretnutí jej poďakoval malý AfganecNemecká kancelárka Angela Merkelová dojala malého afganského chlapca k slzám a podala mu ruku, keď sa jej na straníckom stretnutí verejne poďakoval. Informovala o tom dnes ...Zdieľať
Angela Merkelová. Foto: TASR/AP
Berlín 29. novembra (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová dojala malého afganského chlapca k slzám a podala mu ruku, keď sa jej na straníckom stretnutí verejne poďakoval. Informovala o tom dnes tlačová agentúra AP.


Chlapec, identifikovaný len ako Edris, a jeho otec sa v pondelok večer zúčastnili na zjazde Merkelovej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) v nemeckom meste Heidelberg. Edris zvolal: "Ďakujem vám, pani Merkelová!" Kancelárka odpovedala: "Naučil si sa dobre po nemecky," a dodala: "Stále sa precvičuj." Chlapec zareagoval: "A chcel som sa raz dotknúť vašich rúk."

Merkelová zišla z pódia za chlapcom a pózovala s ním pre fotografie. Videozáznam zachytával malého Afganca, ako si utiera slzy.

Nemecko prijalo vlani státisíce migrantov, za čo si Merkelová vyslúžila chválu aj kritiku. Na pondelkovom stretnutí CDU už skôr nespokojný člen strany vyzval Merkelovú, aby za svoju migračnú politiku otvorených dverí odstúpila, ale dočkal sa pískania a bučania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poisťovňa Union: Na výpovede zmlúv zo strany nemocníc nie je dôvod
<< predchádzajúci článok
VIDEO: V slovenských kúpeľoch sa ročne lieči 120.000 občanov

Dojatá Merkelová: Na straníckom stretnutí jej poďakoval malý Afganec - diskusné fórum čitateľov