Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. mája 2009

Dole vodou Borisa Filana štartuje edíciu Svet gombičkaSlovenský spisovateľ, textár, scenárista, moderátor a cestovateľ Boris Filan sa vo svojej novej knihe s čitateľmi a čitateľkami delí o nevšedné a neraz aj strastiplné zážitky z dovolenky v ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Slovenský spisovateľ, textár, scenárista, moderátor a cestovateľ Boris Filan sa vo svojej novej knihe s čitateľmi a čitateľkami delí o nevšedné a neraz aj strastiplné zážitky z dovolenky v Rumunsku. Kniha s názvom Dole vodou alebo Správa o splavovaní delty Dunaja s Jožom Rážom a s našimi manželkami je zároveň začiatkom novej edície Svet gombička.


Na dovolenku na lodi v romantickom prostredí rumunskej delty Dunaja sa Boris Filan vybral s manželkou Inge, Jožom Rážom a jeho manželkou Barborou. Ich strastiplná cesta začala tým, že ich muž s podivuhodným menom Ioan Uram čakal na úplne inom letisku, než mal. Ako neskôr zistili, nevlastnil loď, na ktorej mal poskytovať svoje služby. Ku koloritu krajiny a ľudí, ktorí tam žijú a pracujú, patrila aj archaická slovenčina z 19. storočia, nevrlý kapitán lode, ktorá bola v skutočnosti skôr člnom, jeho malý syn-špión, či neútulné penzióny a reštaurácie, v ktorých nevaria. No na druhej strane aj nádherná príroda, majestátne pelikány, tajomní bogomili, pravoslávny pop, ktorý možno vôbec nie je popom, a celý rad zaujímavých stretnutí s ľuďmi, ktorí tvorili - povedané slovami autora - kompletné panoptikum.

Boris Filan (1949) dosiaľ v Ikare vydal tituly: Ľubošova finta (2005), Posledný tam tam (2004), Kamalásky (2004), Tri opice (2003), Nočný tam tam (2002), Pálenica (2001), Tam tam 2 (2001), Tam tam 1 (2000), Tam tam tri (1999). Za stotisíc predaných výtlačkov knižnej série "tam tamov" získal v roku 2004 mimoriadne ocenenie vydavateľstva Ikar. V roku 2007 sa k "tam tamom" vrátil knižkou s názvom Tam tam plus.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ExtravaDansa s Katy Perry a Eurythmics vystúpili vo viedenskej Life Ball show
<< predchádzajúci článok
Polícia prezradila totožnosť údajného vraha rapera Dollu

Dole vodou Borisa Filana štartuje edíciu Svet gombička - diskusné fórum čitateľov