Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. januára 2020

Domov dôchodcov vo Vejprtoch zachvátil požiar, hlásia mŕtvych a pomáhajú aj nemeckí záchranáriDomov dôchodcov v českom meste Vejprty zachvátil skoro ráno požiar, ktorý si vyžiadal životy ôsmich ľudí. Dvadsaťdeväť osôb utrpelo zranenia, s ktorými ich previezli do nemocnice. Sú medzi nimi obyvatelia ...Zdieľať
hasici_cz 676x447 19.1.2020 (Webnoviny.sk) - Domov dôchodcov v českom meste Vejprty zachvátil skoro ráno požiar, ktorý si vyžiadal životy ôsmich ľudí. Dvadsaťdeväť osôb utrpelo zranenia, s ktorými ich previezli do nemocnice. Sú medzi nimi obyvatelia domova aj jeho personál. Hovorca záchrannej služby Ústeckého kraja Prokop Voleník pre spravodajský portál TN.cz potvrdil, že traja ľudia utrpeli ťažké zranenia. Záchranná služba vyhlásila mimoriadnu udalosť.


V dôsledku nepriaznivého počasia nemohol pri požiari zasiahnuť vrtuľník. Na mieste je podľa Voleníka sedem zdravotníckych posádok. Pri incidente pomáhajú aj dva nemecké tímy a zdravotníci z Karlovarského kraja.

Požiarnici ešte oheň hasia. Na mieste zasahuje aj polícia. Podľa hovorkyne krajskej polície Aleny Bartošovej sa vyšetrovanie nešťastia začne hneď, ako to bude možné. "Na mieste sú policajti aj kriminalisti. Vyslali sme aj interventa pre poskytnutie psychologickej pomoci," dodala hovorkyňa.


Zdroj: Webnoviny.sk - Domov dôchodcov vo Vejprtoch zachvátil požiar, hlásia mŕtvych a pomáhajú aj nemeckí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálna poisťovňa neskúma dôvod skončenia pracovného pomeru pri priznávaní dávok
<< predchádzajúci článok
Petková sa čuduje Sulíkovi, vyjadrenia o spolitizovanom policajnom prezidentovi považuje za nebezpečné

Domov dôchodcov vo Vejprtoch zachvátil požiar, hlásia mŕtvych a pomáhajú aj nemeckí záchranári - diskusné fórum čitateľov