Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. augusta 2018

Donald Trump ocenil Mexiko, zatiať čo Kanade pohrozil clami na autáNa archívnej snímke americký prezident Donald Trump.Zdieľať
Na archívnej snímke americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP
Washington 11. augusta (TASR) - Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že obchodná dohoda s Mexikom sa pekne vyvíja, zatiaľ čo Kanade pohrozil clami na autá, ak sa Spojeným štátom a Kanade nepodarí vytvoriť dohodu, informovala agentúra AP.


Trump to napísal na Twitteri vo svojom golfovom klube v americkom štáte New Jersey, zjavne odkazujúc na úsilie o opätovné prerokovanie Severoamerickej dohody o voľnom obchode medzi USA, Mexikom a Kanadou (NAFTA).

Trump vyhlásil, že akákoľvek dohoda s Mexikom musí mať na zreteli zamestnancov amerického automobilového priemyslu a farmárov. Pochválil novozvoleného mexického prezidenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora a nazval ho "absolútnym gentlemanom".

Trumpov odkaz Kanade už nebol taký priateľský. Povedal, že "Kanada musí počkať". Americký prezident označil jej colné a obchodné prekážky za príliš vysoké a krajine pohrozil zavedením ciel na autá, ak sa nepodarí dosiahnuť dohodu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri výbuchu v továrni v Salisbury zomrel človek, ďalší je zranený
<< predchádzajúci článok
Indický poslanec prišiel do parlamentu preoblečený za Hitlera

Donald Trump ocenil Mexiko, zatiať čo Kanade pohrozil clami na autá - diskusné fórum čitateľov