27. augusta 2015

Dubovcová s Nestarcovou napriek prehre postúpili

Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová

Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová Foto: Teraz.sk/CEV
Olsztyn 27. augusta (TASR) - Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová prehrali vo svojom poslednom vystúpení v H-skupine na Grand Slame v poľskom Olsztyne s argentínskym párom Ana Gallayová, Georgina Klugová 1:2, napriek tomu ale postúpili do 1. kola play off.

Žreb vyraďovačky ale Slovenkám neprial, pretože v piatok od 10.00 h narazia na favorizované Američanky - trojnásobnú olympijskú víťazku Kerri Walshovú a April Rossovú. S touto dvojicou sa doteraz stretli trikrát a vždy prehrali.

Dubovcová s Nestarcovou zaznamenali v H-skupine jedno víťazstvo a dve prehry, čo stačilo na celkové 3. miesto. Skupinu vyhrali domáce Poľky Kinga Kolosinská a Monika Brzosteková, druhé skončili Argentínčanky a posledné s tromi prehrami Austrálčanky Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová.

Juhoameričanky mali vo štvrtok v prvom sete od začiatku navrch a vyhrali ho hladko 21:13. V druhom sete diktovali tempo Slovenky, ktoré viedli 19:16, ale napokon set vyhrali až 22:20, keď odvrátili jeden mečbal. V tajbrejku boli Slovenky blízko k víťazstvu, keď viedli 13:11, napokon však prehrali 14:16 a s Argentínčankami prehrali aj tretí vzájomný zápas na okruhu Svetovej série.