Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júla 2007

Duchovný Abdul Rašíd Ghází ponúkol kapituláciuAbdul Rašíd Ghází, ktorý je zástupcom a bratom vodcu obkľúčenej radikálnej protalibanskej mešity Lal Masdžíd (Červená mešita) ponúkol vo štvrtok, že sa vzdá spolu so svojimi stúpencami. ...Zdieľať

ISLAMABAD 5. júla (WEBNOVINY) - Abdul Rašíd Ghází, ktorý je zástupcom a bratom vodcu obkľúčenej radikálnej protalibanskej mešity Lal Masdžíd (Červená mešita) ponúkol vo štvrtok, že sa vzdá spolu so svojimi stúpencami. Podmienkou vláde bolo, aby mu umožnenili zostať v mešite spolu s chorou matkou. Pre súkromnú televíziu Geo povedal, že "je to ponuka na záchranu životov študentov".

Ghází už v stredu ponúkol svoju kapituláciu po tom, ako v prestrelkách medzi jeho študentmi a bezpečnostnými silami v hlavnom meste prišlo o život 16 ľudí. No trval na zavedení islamského práva. Neskôr sa však odmietol vzdať, pretože ako uviedol, "nie sme teroristi, prečo by sme teda mali zložiť zbrane". Gházího brata a vodcu mešity Abdula Azíza zadržali v stredu, potom ako sa snažil z mešity ujsť v ženskom prestrojení. Obaja radikálni duchovní vodcovi popreli, že by bol v mešite ktokoľvek držaný proti svojej vôli.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyšetrovatelia prehľadali dom francúzskeho expremiéra
<< predchádzajúci článok
Premiér R. Fico na Devíne vyzval na výchovu k vlastenectvu