09. augusta 2018

Duel Graz - Larnaka pokračoval, polícia výtržníka odviedla

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Graz 9. augusta (TASR) - Úvodný duel 3. predkola Európskej ligy medzi rakúskym Sturmom Graz a cyperským AEK Larnaka prerušili za stavu 0:2 v závere druhého polčasu. Po asi polhodinovej prestávke sa hráči opäť vrátili na ihrisko a zápas pokračoval.

Hlavný rozhodca Mohammed Al-Hakim zo Švédska pristúpil k tomuto kroku po tom, čo jeho asistenta trafil pohár, ktorý priletel z tribún. Asistent utrpel krvácajúcu ranu. Al-Hakim následne prerušil duel a tímy poslal do šatní. Po približne polhodine sa však vrátili na trávnik a zápas pokračoval ďalej.

Organizátori vďaka kamerovému systému identifikovali fanúšika, ktorý pohár hodil, a zo štadióna ho odviedla polícia. Víťaz tejto konfrontácie sa stretne s úspešnejším z dvojice AS Trenčín - Feyenoord Rotterdam (prvý zápas 4:0). Informovala agentúra APA.