22. januára 2008

Dukle Trenčín sa znovu darilo

Súhrn výsledkov utorkových zápasov predohrávaného 50. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy HK VSR SR 20 - MsHK Žilina 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) Góly: 20. Mertel (Jančovič, ...

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov predohrávaného 50. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy HK VSR SR 20 - MsHK Žilina 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) Góly: 20. Mertel (Jančovič, O. Rusnák), 30. Konečný (Uhnák), 40. Konečný (Mertel, Bališ) - 16. V. Baláž (Špila, P. Mikuš), 44. Sivák (Pulpán, P. Mikuš) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Lauff ml. - Šefčík, Mullner, 473 divákov Zostavy: HK VSR SR 20: J. Hudáček - M. Bališ, Brejčák, Baron, Ďaloga, Kozák, Košecký - Konečný, Češík, Uhnák - M. Jurík, O. Ďuriš, Suja - Mertel, O. Rusnák, Jančovič - Vyletelka, P. Kopecký, Stríž Žilina: Ševela - D. Kusovský, Kučný, P. Mikuš, Pulpán, Špila, Kudrna, Krčula, R. Sloboda - Paroulek, Stantien, Važan - Kontšek, Sivák, Krajči - Pokrivčák, R. Tvrdoň, V. Baláž - Drábek, Sikorčin, Hajnik V prvej tretine diváci videli len priemerný zápas. O rozruch sa najprv postaral rozhodca Rudolf Lauff ml., ktorý v 15. minúte neuznal Žilinčanom gól, lebo ten neprešiel celým objemom cez bránkovú čiaru. Hostia bojujúci stále o prvú osmičku a postup do play off sa však dočkali o minútu neskôr, keď po prihrávke Špilu išiel sám na Hudáčka Baláž a nemýlil sa - 0:1. V 20. minúte však vyrovnal Mertel po spolupráci s Jančovičom a Rusnákom 1:1. Žilina mala síce potom v II. tretine prevahu, ale strelecky sa nepresadila. Naopak - v 30. minúte sa tešili hráči dvadsiatky zásluhou Konečného - 2:1. V 35. minúte mohol zvýšiť ten istý hráč, ale v presilovke vyloženú šancu nevyužil. Tri sekundy pred koncom druhej tretiny druhýkrát v zápase skóroval Konečný, keď reprezentačný výber do 20 rokov hral presilovku piatich proti trom (3:1). V 44. minúte Žilina oživila nádej na zvrat po góle Siváka. Potom však aj napriek prevahe nedokázala streliť vyrovnávajúci gól a mladíci si pripísali na konto druhé víťazstvo v extralige. Hlasy: Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Sme veľmi šťastní, že sme tento zápas dotiahli do víťazného konca, lebo tu máme zopár nových hráčov. V prvej tretine sme začali dosť rozpačito, podržal nás hlavne brankár Julo Hudáček, ktorý zlikvidoval zopár výborných šancí súpera. Veľmi nám pomohlo to, že sme v závere prvej tretiny dali gól na 1:1. V druhej tretine sme dominovali, čo ma prekvapilo - dali sme dva góly a v kabíne sme si povedali, že musíme spraviť všetko pre to, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca." Richard Turaz (tréner Žiliny): "Prvé dve tretiny sme jednoznačne podcenili súpera, boli sme slabší. V útočnej fáze sme hrali komplikovane, čo sa nám vypomstilo. Súper strelil tri góly a v poslednej tretine ostalo málo času na skorigovanie výsledku. Dvadsiatku podržal brankár, ale skôr by som to povedal tak, že my sme ho nedokázali prekonať, hoci príležitosti na to boli." HKm Zvolen - HC Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) Góly: 2. J. Čierny (L. Čierny), 7. Cibuľa (Krayzel, F. Turek), 46. Kubenko (Klouda, J. Kopecký) - 46. M. Šterbák (Šimurda, Pleva) Vylúčení: 10:11 na 2 min, presilovky 1:0 oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc, Jonák - M. Orolin, Mášik, 2750 divákov Zostavy: Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - Hvila, Lipianský, J. Čierny - Cibuľa, F. Turek, Krayzel (27. - 30. Jurík) Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda, Mocek - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, S. Gron - Michel Miklík, Ščurko, M. Bartánus Zvolenčania mali rýchly nástup do zápasu. Najskôr využili presilovku: po pravej strane prenikol v 2. min J. Čierny a nevýraznou strelou prekonal Lipovského. Zvolen nepoľavil v aktivite, hostia však hrozili z rýchlych brejkov. Jeden nevyužil v 6. min Rudolf Huna, ale o minútu neskôr boli úspešní domáci. Krayzel spoza bránky perfektne prihral Cibuľovi, ktorý zblízka skóroval - 2:0. V 14. min zazvonila žŕdka košickej bránky po tom, ako Babka poslal puk od modrej čiary a tečoval ho Turek. Košičania však mohli kontrovať gólom do kabíny, ak by im sekundu pred klaksónom vyšla šanca Špilára s Bartošom aj strelecky. V druhej tretine pokračoval priemerný hokej pred nečakane riedko zaplnenými tribúnami. Košičania mohli skórovať v úvode v oslabení, no Weissmann a ani Kmiť zvolenského gólmana Hudáčka neprekonali. Domácim sa nedarili prihrávky, hostia mali problémy dostať sa do útočného pásma. V 28. min však Cebák zle prihral v strednom pásme, puku sa zmocnil Bartoš, ktorý prešiel až pred Hudáčka, no zvolenský brankár jeho príležitosť zlikvidoval. Potom zazvonila žŕdka košickej svätyne po Lipianského prieniku a strele z pravej strany. Brankár hostí Lipovský následne prekazil šancu Kopeckému a odolal aj ďalšej šanci tohto útočníka v presilovke. V III. tretine svitla hosťom nádej v 46. minúte, keď Šterbák znížil na 1:2 bombou od modrej čiary. Radosť Košičanov však trvala len 25 sekúnd, lebo po prihrávke Kloudu zvýšil Kubenko na konečných 3:1 pre Zvolen. Hlasy: Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Košice sú silný súper a vedeli sme, že sa proti nim musíme presadiť hlavne strelecky. V úvode sme na nich vyleteli, dva góly nám pomohli a mohli sme zvýšiť aj na 3:0, no dvakrát sme trafili žŕdku. Košičania od druhej tretiny pridali na dôraze, boli nebezpečnejší. Znížili na 1:2, no našťastie sme rýchlo odpovedali. Hrali sme lepšie v obrane ako v predchádzajúcom vzájomnom zápase, bolo to jedno z najlepších stretnutí, čo sa týka obrannej hry." Ján Šterbák (tréner Košíc): "Nepodarilo sa nám zachytiť úvod zápasu a to do dôsledkov. S jedným gólom sa vo Zvolene vyhrať nedá. Chceli sme hrať viac dynamicky a pohyblivejšie v útoku, Zvolen má však veľmi dobrú obranu, dnes bola konsolidovaná a my sme sa nevedeli presadiť. Na pondelňajší zápas s Kežmarkom sa vyhovárať nemôžme." HK AquaCity ŠKP Poprad - MHC Martin 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Góly: 24. Kasík (A. Kroták, Jarolín) - 12. Török (Džerinš), 35. Markovič (L. Havel, L. Říha), 60. M. Macho (L. Říha) Vylúčení: 10:13 na 2 min, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška, Halecký - Vojtek, Grečko, 1355 divákov Zostavy: Poprad: Šimonovič - Kasík, Michal Segľa, Dora, Turoň, Bambúch, Korenko, Svitana - A. Kroták, Jarolín, Martin Slovák - Jabrocký, Halaj, Ficko - Marcel Haščák, Lapšanský, Martin Segľa - J. Marcinko, J. Pavličko, D. Havíra Martin: Lakosil - Vantroba, Kolba, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Zajac, V. Dvořák - Podstavek, M. Beran, Török - L. Říha, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, A. Themár Popradčania začali stretnutie presilovou hrou, v ktorej spálil tutovku Jabrocký, keď nedokázal prekonať ležiaceho martinského brankára Lakosila. V 7. minúte Martinčan Török uvoľnil na modrej Podstavka, ktorý príklepom prestrelil Šimonoviča, gól však rozhodcovia neuznali pre postavenie hráča v bránkovisku. Hostia však postupne prebrali iniciatívu a Šimonovič bol v plnej permanencii. V 12. minúte predviedol individuálny prienik Török, ktorý si v závere položil domáceho brankára a pohodlne skóroval - 0:1. Popradu sa podarilo vyrovnať v 24. minúte v početnej výhode. Brankár Lakosil si nerozumel s Beranom, ktorý neodvrátil odrazený puk do bezpečia a Kasík poľahky doklepol (1:1). V 28. minúte po peknej kombinácii celého útoku nastrelil Macho žŕdku, ale poskakujúci puk v bránkovisku domáci dostali pod kontrolu. Martinčania odpovedali rovnako v 35. minúte, keď rýchlou kombináciou v presilovke rozhodili domácu obranu a Markovič zblízka doťukol za Šimonovičov chrbát (1:2). Hostia sa v záverečnej časti pokúšali o gólovú poistku, získali si hernú prevahu, z ktorej pramenili nebezpečné príležitosti. Brankár Šimonovič a domáca obrana častokrát len s námahou odolávali, ale držali Poprad stále v hre o dobrý výsledok. Od 52. minúty to bol zase Poprad, ktorý si vytvoril miestami až drvivú prevahu, ale tentoraz predvádzal vynikajúce zákroky martinský brankár Lakosil. V dramatickom závere sa domácim naskytla 24-sekundová presilovka o dvoch hráčov, ktorú však nielenže nevyužili, ale vylúčením sa sami pripravili o šancu o vyrovnanie. Poprad sa odhodlal k power play, počas ktorej však inkasoval gól z hokejky Macha, ktorý tak spečatil martinské víťazstvo. Hlasy: František Hossa (tréner Popradu): "Defenzívna činnosť súpera slávila úspech, pretože sme sa v útoku veľmi ťažko presadzovali. Presilové hry, ktoré sú v dnešnom hokeji rozhodujúce, sme hrali veľmi komplikovane a zle. Nebolo tam momentu ktorý by prekvapil súpera." Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Sme radi, že sa nám konečne podarilo v Poprade vyhrať. Avizovali sme, že Poprad je značne oslabený a treba to využiť. Od začiatku sme zvolili hru na tri útoky, čo bolo určite správne. Myslím si, že zápas bol dobrý z oboch strán. Naša defenzíva bola tiež kvalitná. Musím pochváliť hráčov za perfektný výkon." SkiPark MHK Kežmarok - HK 36 Skalica 2:4 (1:3, 1:1, 0:0) Góly: 14. M. Žemba (Fedor, Sadiki), 34. Šechný (Slaninák, Gábriš) - 6. R. Hartmann (Škadra, D. Pašek), 12. J. Mikúš (Zálešák), 17. Ivičič (Zálešák, R. Hartmann), 27. R. Hartmann (T. Višňovský) Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky 0:1 oslabenia 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Gašparík, Valach, 750 divákov Zostavy: Kežmarok: Klempa - Strapko, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, M. Žemba, Hrubý, D. Brejčák - Slaninák, Šechný, Drotár - Lemešáni, M. Palovčík, B. Ihnačák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider Skalica: Rybár - Beňa, Gründling, M. Ivičič, Škápik, Škadra, Šille, Gula - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Horský, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - Šátek, F. Novák, Malík Druhá najnižšia extraligová návšteva pod Tatrami videla sotva priemerný hokej, v ktorom hostia zo Záhoria hrali toľko, koľko potrebovali na štvrté víťazstvo vo vzájomných zápasoch týchto súperov. Naopak, kežmarskí "jastrabi" neprekročili svoj tieň a pokračovali v nevýrazných výkonoch z posledných desiatich zápasoch, v ktorých sa ani raz netešili z víťazstva. Skaličania zaznamenali v úvodnej tretine poľahky tri góly a bezpečne kontrolovali priebeh tretiny. Už v 6. min prekorčuľoval okolo domácich obrancov Rich. Hartmann a z krídla prekonal brankára Klempu. Hostitelia potom dvakrát po sebe zahodili výhodu presilovej hry a hneď potom pykali, keď v 12. min po prečíslení domácej obrany skóroval Mikuš. Keď o 75 sekúnd neskôr vrátil Maroš Žemba svojich do zápasu, zdalo sa, že nováčik ešte zdramatizuje vývoj zápasu a pokúsi sa vyrovnať. Príležitosť na to mal hneď po buly Šechný, ktorý zahodil nemožné a postupne ho v tom napodobnili aj Gábriš a po ňom Lemešani. Udrelo však do domácej bránky - v 17. min potrestal Ivičič vylúčenie Hrubého tretím gólom. Obraz hry sa nezmenil ani v prostrednej časti, keď obaja aktéri si po chybách v defenzíve dokázali vypracovať niekoľko dobrých príležitosti, ale strelcom chýbal dôraz. V 27. min sa opäť strelecký zaskvel Rich. Hartmann a o sedem minút neskôr aj Šechný, ktorý 21. gólom v tejto sezóne sa pokúsil zdramatizovať záver zápasu. Pred záverečnou tretinou urobili domáci tréneri v zostave korektúry, ale okrem optickej prevahy, keď hostia už očividne nemali záujem o ďalšie gólové zásahy, sa už nič podstatné neudialo. Niekoľko jednoduchých streleckých pokusov domácich zneškodnil pozorný brankár Rybár, ktorý patril medzi najlepších na ľade vôbec. Hlasy: Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Tak ako včera v Košiciach, aj dnes sa rozhodlo o výsledku v prvej tretine, v ktorej sme inkasovali tri góly. Skalica potom kontrolovala hru. Možnosti bojovať o play off sa nevzdávame, no šancu už dávame mladým perspektívnym hráčom, ktorých chceme zapracovať do mužstva pre nadchádzajúcu sezónu." Slavomír Chlebec (asistent trénera Skalice): "Do Kežmarku sme prišli s cieľom zvíťaziť. Celý kolektív dnes zahral presne tak, ako sme si to predstavovali. Domáci sa síce snažili od polovice zápasu ešte niečo urobiť s výsledkom, ale herná pohoda i istota bola na našej strane. Myslím si, že sme vyhrali absolútne zaslúžene." Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Góly: 1. Čacho (Hanzal), 47. S. Saliji (Trochta, V. Kútny), 49. S. Saliji (Marek Haščák, J. Mikuš) - 41. Pavlas (Kapuš, Kuľha) Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky 0:1 oslabenia 0:0, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Gajan, T. Orolin, 6050 divákov Zostavy: Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, J. Mikuš, Kóňa - Hanzal, Húževka, Čacho - Pardavý, A. Kollár, V. Nemec - S. Saliji, Trochta, Marek Haščák - V. Kútny Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Döme, Kapuš, Kmeč - Lažo, Hreus, Kropáč - Baček Trenčín začal zostra a už v 30. sekunde ho po peknej individuálnej akcii poslal do vedenia Čacho. Narážačkou o zadnú konštrukciu bránky si obhodil jedného z bekov, vykorčuľoval pred Hoviho a namieril pod hornú žŕdku - 1:0. Domáci hrali aktívne a aj v ďalšom priebehu si vypracovali niekoľko šancí. V 10. min po akcii aktívneho Čacha minul v oslabení v dobrej pozícii Húževka. Slovan s blížiacim sa koncom prvej 20-minútovky hru vyrovnal, ale napriek tomu rušno bolo najmä pred Hovim. Dvakrát sa až priamo pred hosťujúceho brankára prebil Fatyka, ale ani raz neuspel. V úvode druhej časti stretnutia mohol vyrovnať Pištek, ale zblízka netrafil. V polovici duelu Hreus uvoľnil na modrej čiare Kropáča, ale bratislavský krídelník stroskotal na Hálovi, ktorý mu stihol puk vypichnúť. Tri sekundy pred druhou sirénou stroskotal v podobnej pozícii na opačnej strane Hanzal. Už v 29. sekunde tretej tretiny vyrovnal v početnej výhode Pavlas. V Trenčíne sa schyľovalo k tretiemu predĺženiu v rade. O pár minút neskôr však vyťažil z Kútneho prihrávky Saliji gól na 2:1 a už o necelé dve minúty ten istý hráč svojím druhým presným zásahom definitívne rozhodol. Hostia mohli znížiť po prieniku Hreusa, ale Hála bol opäť pozorný. Hlasy: Antonín Stavjaňa (tréner Trenčína): "Výrazne nám pomohol prvý gól, ktorý sme strelili už v úvodných sekundách zápasu. Potom sme si vytvorili množstvo šancí, ale to bolo vlastne obojstranné. Veľmi dobre chytali obaja gólmani. Hoci súper dokázal vyrovnať, druhý gól nás znovu uvoľnil a až do konca zápasu to bolo z našej strany dobré. Pri nedostatku obrancov sa nám osvedčilo stiahnutie útočníka Jara Kóňu do obrany, odohral veľmi kvalitný zápas." Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Bol to obojstranne naozaj kvalitný zápas po všetkých stránkach. Trenčín nastúpil do zápasu veľmi dobre a rýchly gól mu pomohol. Domáci opäť potvrdili, že sú silní v okolí bránky, z takýchto situácií nám strelili všetky tri góly. Nemám hráčom príliš čo vyčítať, snažili sa hrať až do samého konca a mali aj dosť šancí. Vplyv na náš výkon určite malo aj to, že mužstvo obchádza akási viróza." HK Ardo Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 2:4 (1:0, 0:2, 1:2) Góly: 19. Čaládi (T. Chrenko), 52. Marek Slovák (Rimmel) - 21. Róbert Huna (Richard Huna, Kriška), 32. Kuric (Lelkeš, B. Pohanka), 44. Durdiak (M. Oravec), 59. Richard Huna Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: Gálik na 5 min + DKZ za hrubosť - Petran na 5 min + DKZ za hrubosť, presilovky 0:1 oslabenia 0:1, rozhodovali: Grečko - Junek, M. Novák, 2168 divákov Zostavy: Nitra: Račko - Halász, Burian, Galko, Rimmel, Šimka, T. Sedlák, Vojta (od 45. min) - Čaládi, T. Chrenko, H. Ručkay - Dornič, M. Chrenko, Ľ. Kolník - Gálik, Marek Slovák, Vozdecký - Hronský (od 53. min) L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Hyben, D. Rehák, Jelínek, Kadlubiak, Petran, Rúfus, M. Grman - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Lelkeš, Kuric, B. Pohanka - Hančiak, Durdiak, M. Oravec Stretnutie sa začalo opatrne, pokusy Nitranov Vozdeckého a M. Chrenka presné neboli a gól nepadol ani počas piatich presilových hier v strednej časti prvej tretiny. Napokon sa domáci predsa len dočkali, keď po nastrelení puku T. Chrenkom na bránu Liptákov nadvakrát prehodil brankára hostí Čaládi, ktorý si tak v drese materského klubu pripísal prvý gól medzi seniormi. Už v 9. sekunde druhej tretiny prišlo vyrovnanie, keď po rýchlej kombinácii prvého útoku hostí zavesil zblízka puk pod hornú žŕdku Račkovej brány Róbert Huna. V 32. minúte hostia otočili výsledok počas presilovej hry, keď sa pred domácim Račkom najlepsie zorientoval Kuric. Ďalší gól padol opäť do nitrianskej brány, keď si Durdiak prebral prihrávku Oravca spoza bránky a zvýšil vedenie hostí na 3:1. O kontaktný gól Nitry na 2:3 sa postaral mladý Slovák, keď za pomoci obrany Liptákov dopravil puk za Falterov chrbát. Napokon sa z gólu tešili ešte raz hostia, keď pri hre Nitranov bez brankára skóroval v 60. min do opustenej bránky domácich Richard Huna. Hlasy: Jan Neliba (tréner Nitry): "Aj napriek zdecimovanému kádru sme chceli vyhrať a udržať si šancu na play-off. Chlapci bojovali, chceli zvíťaziť, ale momentálne nenachádzajú kľúč ku koncovke. Spálili veľa šancí a to rozhodlo." Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Základom nášho úspechu bolo dobré bránenie v oslabeniach, ale aj nasadenie počas celého zápasu. Hrali sme celých 60 minút dobre takticky, čo sa nám napokon vyplatilo." SITA

Víťazom skiatlonu v Canmore Pankratov, Bajčičák 11.