26. novembra 2015

Dvadsiatkári na Banskobystričanov nestačili, prehrali 3:7

Na archívnej snímke Michal Handzuš (Banská Bystrica)

Na archívnej snímke Michal Handzuš (Banská Bystrica) Foto: TASR/Branislav Račko
Banská Bystrica 26. novembra (TASR) - Domáci sa s mladými mohli nasýtiť gólmi, zápas so slovenskou dvadsiatkou k takému priebehu nabádal. V úvode sympaticky odznel dar klubu 1000 eur na konto detského domova Svetluška, ktoré nazbierali hráči počas dražby dresov z benefičného zápasu hviezd. Už v 2. min úplne voľný Handzuš v presilovke otvoril skóre, v druhej tretine pridal v prečíslení a po spolupráci s Ďatelinkom ďalší v 23. min a keď v 30. min Róth po šikovnom teči skóre ešte zvýraznil, otázna bola zdanlivo už len konečná výška skóre.

Dvadsiatkári na súpera nestačili, sympaticky však bojovali a neustále sa tlačili do brejkov. V 8. min Briestenský dokorčuľoval puk a takmer gólovo zakončil, v 12. min zasa M. Sukeľ namieril v ďalšej šanci vedľa. V druhej tretine domáci prevahu ešte viac zvýraznili a často na dlhé sekundy zatlačili súpera do obranného pásma. V 33. min bol blízko ku hetriku Handzuš, keď v presilovke presne nenamieril.

Začiatok tretej tretiny nepoznačil gól domácich tak ako v predchádzajúcich dvoch, ale hostí. Medzi kruhmi sa pekne do smeru strely natočil Galis a pridal trochu do zápasu dramatickosti, najmä keď od 45. min mali hostia výhodu presilovky o dvoch hráčov až 105 sekúnd. O kontaktný gól sa postaral v 47. min zblízka Šiška, našťastie pre 'baranov' naplnil po ukážkovej spolupráci v 48. min hetrik Handzuš a zápas mohli už pokojne dohrať. V 51. min pridal aj za pomoci videozáznamu gól po dorážke polovysokého puku Hudec, v 52. min Hrušík síce po krásnej individuálnej akcii pod žŕdku znížil, no gólostroj dvadsiatky v tretej tretine sa tým už definitívne ukončil. Výsledok napokon zvýraznil v 57. min zblízka Kytnár a spečatil v 60. min strelou od modrej Jaborník, a to navyše Gašpar i Gründling trafili žŕdku.

HC'05 iClinic B. Bystrica - SR 20 7:3 (1:0, 2:0, 4:3)
2. Handzuš (Tománek, Mikula), 23. Handzuš (Ďatelinka, Majdan), 30. Róth (Petran, Handlovský), 48. Handzuš (Majdan, Jaborník), 51. Hudec (Rosandič, Kytnár), 57. Kytnár (Mikula, Gründling), 60. Jaborník (Šmach, Mikula) - 42. Galis Košecký), 47. Šiška (Hrušík), 53. Hrušík (Milý). Rozhodcovia M. Novák - R. Bednár, Gavalier, vylúčení 4:3, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 1526 divákov.