Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júla 2013

Egyptom lietali guľky, obeťami sú Mursího prívrženciNajmenej 16 prívržencov zosadeného egyptského prezidenta Muhammada Mursího prišlo v pondelok o život pri prestrelke pred sídlom elitnej armádnej Republikánskej gardy, v ktorom exprezidenta zadržiavajú.Zdieľať
egypt zbran vojak KÁHIRA 8. júla (WEBNOVINY) - Najmenej 16 prívržencov zosadeného egyptského prezidenta Muhammada Mursího prišlo v pondelok o život pri prestrelke pred sídlom elitnej armádnej Republikánskej gardy, v ktorom exprezidenta zadržiavajú.


Informovalo o tom Moslimské bratstvo, ktoré pred sídlom gardy organizuje každodenné protesty. Demonštrantov podľa islamistov zastrelili bezpečnostné sily.

Armáda priniesla vlastnú verziu incidentu, podľa ktorej prišiel pri streľbe o život jeden jej príslušník a šesť bolo vážne zranených. Vyhlásenie ozbrojených síl hovorí, že "ozbrojení teroristi" sa pokúsili vtrhnúť do sídla Republikánskej gardy.

Dočasný egyptský prezident a šéf ústavného súdu Adlí Mansúr v piatok nariadil rozpustenie parlamentu, ktorý kontrolovali islamisti podporujúci zosadeného prezidenta. Toho armáda z najvyššieho postu zvrhla ešte v stredu po vypršaní ultimáta na splnenie "požiadaviek ľudu".

Ozbrojené sily tým reagovali na vypuknutie masových demonštrácií pri príležitosti prvého výročia nastúpenia Mursího do funkcie. Zosadený prezident konanie armády označil za vojenský puč, jeho Moslimské bratstvo však Egypťanov vyzýva, aby sa počas demonštrácií vyvarovali násilia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Telekomunikačný úrad znižuje počet zamestnancov
<< predchádzajúci článok
Čínsky exminister dostal za korupciu trest smrti s odkladom

Egyptom lietali guľky, obeťami sú Mursího prívrženci - diskusné fórum čitateľov