22. júna 2015

EH bedminton: Čižnárová odvrátila tri mečbaly a zdolala Stankovičovú

Na snímke slovenská reprezentantka v bedmintone Jana Čižnárová sa teší z víťazstva nad slovinskou reprezentantkou Kajou Stankovičovou na 1. Európskych hrách v Baku 22. júna 2015. Foto: TASR/Martin Baumann
Baku 21. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v bedmintone Jana Čižnárová zvíťazila na I. európskych hrách v Baku v jej prvom zápase G-skupiny nad Slovinkou Kajou Stankovičovou 2:1 na sety. Najbližšie sa predstaví v utorok proti Talianke Jeanini Cicogniniovej.

Čižnárová, ktorá sa vo svetovom rebríčku nachádza na 113. mieste, nezačala proti 21-ročnej Slovinke (243.) najlepšie, keď ju súperka dokázala v prvom sete za trinásť minúť zdolať 21:10. Druhý set, ktorý trval celkovo dvadsať minút, rozhodol. Stankovičová síce v závere viedla, Čižnárová ale zabojovala a odvrátila tri mečbaly, pričom využila jediný setbal a po víťaznom druhom sete 23:21 vyrovnala stav stretnutia na 1:1. Úvod tretieho dejstva patril rodáčke z Trenčína, ktorá nenechala nič na náhodu a do oddychového času si vypracovala náskok 11:6. V dobre rozbehnutej hre pokračovala Slovenka aj naďalej a postupne viedla 12:8, 16:10 či 18:11. Záver setu sa ešte súperka snažila zdramatizovať, no Čižnárová mala dostatočný náskok a po využitom piatom mečbale (21:16) zaznamenala slovenská výprava na turnaji prvú výhru.