Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2021

Ekonomická kriminalita na Slovensku klesla, škody sa však stále rátajú v miliónoch eurEkonomickou kriminalitou bola v roku 2020 spôsobená škoda viac ako 235 miliónov eur. Ako ďalej informuje Policajný zbor ...Zdieľať
puta 676x451 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Ekonomickou kriminalitou bola v roku 2020 spôsobená škoda viac ako 235 miliónov eur. Ako ďalej informuje Policajný zbor SR na sociálnej sieti, predstavuje to pokles o takmer 185 miliónov eur oproti roku 2019.


Celkový pokles výšky spôsobenej škody podľa polície súvisí predovšetkým s poklesom spôsobenej škody v daňovej kriminalite, ale aj pri podvodoch a sprenevere.

Prípady ekonomickej kriminality podľa policajných štatistík predstavujú 20,66-percentný podiel zo všetkých trestných činov, ktoré sa stali na území Slovenska.

V rámci ekonomickej kriminality tvorili v minulom roku najvyšší podiel daňové trestné činy, a to 36,87 percenta. Potom nasledovali podvody (14,85 percenta), neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty (11,53 percenta) a trestné činy na úseku ochrany meny (8,22 percenta).


Zdroj: Webnoviny.sk - Ekonomická kriminalita na Slovensku klesla, škody sa však stále rátajú v miliónoch eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väzenie a pokuta za údajnú urážku prezidenta. Bieloruský novinár si odsedí jeden a pol roka
<< predchádzajúci článok
Spor Palestínčanov a Izraelčanov o pozemky trvá už desaťročia, najvyšší súd im navrhol kompromis

Ekonomická kriminalita na Slovensku klesla, škody sa však stále rátajú v miliónoch eur - diskusné fórum čitateľov