23. februára 2011

EL-UEFA: Druhým osemfinalistom sa stalo FC Porto

Španielsky tím FC Sevilla síce zvíťazil v stredajšom odvetnom dueli šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011 na pôde FC Porto ...

bez nazvu FC Porto (Portug.) - FC Sevilla (Šp.)Foto: SITA/AP PORTO 23. februára (WEBNOVINY) - Španielsky tím FC Sevilla síce zvíťazil v stredajšom odvetnom dueli šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011 na pôde FC Porto najtesnejším rozdielom 1:0, ale v osemfinále sa predstaví portugalské mužstvo. V prospech "drakov" prehovoril vyšší počet gólov strelených na pôde súpera, v prvom meraní síl totiž zvíťazili 2:1. Jediným úspešným strelcom sa v stredu stal brazílsky kanonier Luís Fabiano, ktorý sa presadil v 71. min. O minútu neskôr putoval predčasne pod sprchy domáci Álvaro Pereira, už po štyroch minútach ho však nasledoval hosťujúci Alexis Ruano. FC Porto sa v osemfinále 10. a 17. marca 2011 stretne s ruským tímom CSKA

Výsledok stredajšieho odvetného stretnutia šestnásťfinále Európskej ligy UEFA vo futbale 2010/2011:
FC Porto (Portug.) - FC Sevilla (Šp.) 0:1 (0:0) - prvý zápas: 2:1, do osemfinále EL UEFA postupuje FC Porto
Gól: 71. Luís Fabiano, ČK: 72. Álvaro Pereira - 76. Alexis Ruano, rozhodoval: Howard Webb (Angl.)