Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. mája 2023

Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokovRecep Tayyip Erdoğan vyhral druhé kolo tureckých prezidentských volieb. Jeho znovuzvolenie do tretieho päťročného funkčného obdobia oznámil šéf tureckej Najvyššej ...Zdieľať
recep tayyip erdogan prezidentske volby v turecku 676x451 29.5.2023 (SITA.sk) - Recep Tayyip Erdoğan vyhral druhé kolo tureckých prezidentských volieb. Jeho znovuzvolenie do tretieho päťročného funkčného obdobia oznámil šéf tureckej Najvyššej volebnej rady. Ahmet Yener uviedol, že Erdoğan vyhral voľby s 52,14% hlasov. Informuje o tom spravodajský portál BBC.


„Aj keď všetky výsledky, ktoré ešte neboli zadané do systému, dostane prezidentský kandidát, výsledky sa nezmenia," povedal Yener.

Erdoğan, ktorý je pri moci už 20 rokov, vo voľbách porazil opozičného kandidáta Kemala Kılıçdaroğlua. Ten už skôr odsúdil autoritársku vládu jeho oponenta a voľby označil za nespravodlivé. Samotný Erdoğan ešte pred potvrdením víťazstva vyhlásil volebnú výhru, pričom povedal, že „jediný víťaz je dnes Turecko".

Prezidentovi priaznivci oslavovali v uliciach. Erdoğanovi k víťazstvu už zablahoželalo viacero svetových politikov vrátane francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona či ruského vodcu Vladimira Putina.


Zdroj: SITA.sk - Erdoğan porazil Kılıçdaroğlua a bude prezidentom ďalších päť rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajina zostrelila nad Kyjevom desiatky dronov, Kličko nazval ruský nálet barbarským
<< predchádzajúci článok
Proces s Magátom stíhaným pre extrémizmus a popieranie holokaustu tak skoro neskončí, vinu popiera