Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. apríla 2009

Európa má prvú potvrdenú nákazu prasacou chrípkou



Španielska vláda v pondelok oznámila, že muž, ktorý sa nedávno vrátil z Mexika, je nakazený prasacou chrípkou. Ide tak o prvý prípad tohto vírusu v Európe. Muž patrí do skupiny desiatich ľudí, ...



Zdieľať
MADRID 27. apríla (WEBNOVINY) - Španielska vláda v pondelok oznámila, že muž, ktorý sa nedávno vrátil z Mexika, je nakazený prasacou chrípkou. Ide tak o prvý prípad tohto vírusu v Európe. Muž patrí do skupiny desiatich ľudí, ktorých v Španielsku testovali po tom, ako sa u nich prejavili príznaky ochorenia.


Európska komisia (EK) v pondelok vyzvala na okamžité stretnutie ministrov zdravotníctva členských krajín Európskej únie (EÚ), aby spoločne prediskutovali možnú hrozbu vypuknutia prasacej chrípky v 27-člennom bloku štátov, informoval hovorca EK. Európska komisárka pre otázky zdravotníctva Androulla Vassiliouová požiada české predsedníctvo EÚ o zorganizovanie stretnutia, dodal hovorca. Komisárka požaduje, aby sa rokovania uskutočnili "čo najskôr". Vassiliouová by mala v pondelok pricestovať do Luxemburgu, kde bude rokovať s ministrami zahraničných vecí krajín EÚ, ktorí sa tam stretli, aby otázku vypuknutia prasacej chrípky prediskutovali.

Vlády na celom svete zintenzívnili boj proti prasacej chrípke po tom, ako sa počet úmrtí v Mexiku pravdepodobne spôsobených touto nákazou zvýšil na 103 a v Spojených štátoch amerických vyhlásili stav núdze.

SITA/AFP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Šéf sekty a odsúdený pedofil utiekol z väznice na ostrove Réunion
<< predchádzajúci článok
Rezort financií očakáva medziročný prepad výroby áut o 21 %

Európa má prvú potvrdenú nákazu prasacou chrípkou - diskusné fórum čitateľov