Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2023

Európska komisia schválila 1,5 miliardy eur v rámci makrofinančnej pomoci Ukrajine, uviedla predsedníčka Ursula von der LeyenEurópska komisia (EK) schválila transfer poslednej tohtoročnej tranže z programu makrofinančnej pomoci Ukrajine. Uviedla toZdieľať
russia_ukraine_war_eu_33270 676x451 15.12.2023 (SITA.sk) - Európska komisia (EK) schválila transfer poslednej tohtoročnej tranže z programu makrofinančnej pomoci Ukrajine. Uviedla to predsedníčka EK Ursula von der Leyenová po samite Európskej únie. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„V najbližších dňoch urobíme transfer 1,5 miliardy eur, poslednej tranže tohtoročného programu,“ povedala šéfka EK.

Program pre Ukrajinu je zameraný na udržanie stability rozpočtu počas ruskej agresie. Ursula Von der Leyenová je presvedčená, že táto suma pomôže Ukrajine, kým EÚ neschváli nový program v hodnote 50 miliárd eur.

Schválenie programu v hodnote 50 miliárd eur odložilo veto zo strany Maďarska. EK však tvrdí, že peniaze na pomoc Ukrajine sú k dispozícii a na schválenie programu je potrebné „pracovné rozhodnutie“.Zdroj: SITA.sk - Európska komisia schválila 1,5 miliardy eur v rámci makrofinančnej pomoci Ukrajine, uviedla predsedníčka Ursula von der Leyen © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maersk pozastavuje cesty lodí cez Červené more, dôvodom sú útoky na lode zo strany jemenských povstalcov húsíov (video)
<< predchádzajúci článok
Ruský prielom smerom na mesto Kurachove je nepravdepodobný, tvrdí britské ministerstvo obrany