19. marca 2010

Extraliga Skalica - Martin

HK 36 Skalica - MHC Martin

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) -
Hokej - Slovnaft extraliga 2009/2010 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK 36 Skalica - MHC Martin 3:7 (1:3, 2:1, 0:3) - stav série 2:1
Góly: 9. Pálffy (T. Višňovský), 24. Zálešák (R. Školiak, R. Hartmann), 39. Jendek (Pálffy, Hranáč) - 5. Markovič (Galamboš), 10. Themár (Markovič), 16. Velebný (Galamboš, Themár), 30. Jabrocký (Trokan, I. Ďatelinka), 45. I. Dornič (Appel, Velebný), 47. Appel, 51. Drgoň (Pozník, Appel)
Vylúčení: 13:11 na 2 min, navyše Šátek 5 + DKZ za vrazenie na mantinel a Škadra 10 min za hrubosť, presilovky: 2:4, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Goga - Stano, Bundil, 2886 divákov

Skalica: Kotvan (51. Lániček) - Gründling, Hranáč, Schnabel, Kloz, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, R. Školiak, T. Višňovský - Kocák, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, D. Pašek - Kutálek, F. Novák, Šátek
Martin: Križan - J. Polák, L. Kozák, Velebný, I. Ďatelinka, Drgoň, Pozník, Brcko, Dvořák - Trokan, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Zelíska, Važan

Pokračovanie štvrťfinálovej série sa v skalickej Maxaréne začalo lepšie pre hostí. Prihrávku Galamboša spoza brány usmernil aj so šťastím Markovič. Domáci vyrovnali v 9. minúte v hre 4 na 4, keď hostia nechali až priveľa priestoru Pálffymu a ten nechytateľne prekonal Križana - 1:1. O minútu neskôr už opäť viedli hostia, Markovič tentokrát nahral Thémarovi a ten z tesnej blízkosti nedal Kotvanovi šancu - 1:2. Ďalší gól dosiahli hostia, no po porade s videorozhodcom nebol uznaný. V 16. minúte sa už Martinčania radovali oprávnene, to keď pri presilovke strieľal od modrej Velebný a Kloz si zrazil nešťastne puk do vlastnej brány - 1:3.

Skaličanom sa vydaril vstup do druhej tretiny, Zálešák pri presilovke z pravej strany prestrelil Križana. Domáci po tomto góle začali hrať aktívnejšie, ideálne šance premárnili Višnovský, Pašek a Školiak. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v končiacej presilovke 5 na 3 Jabrocký. V 35. min mohol znížiť opäť Višňovský, ale v ideálnej pozícii mieril tesne vedľa ľavej žŕdky. Domáci nakoniec predsa len znížili, keď v presilovke Jendek spomedzi kruhov prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:4.

V 41. min predviedli krásnu akciu dvoch na jedného hosťujúci Trokan a Appel, ale druhý menovaný zakončil do brankára Kotvana. V 44. min unikal v oslabení Pálffy, ale jeho pokus prekazil iba za cenu faulu hosťujúci obranca. Domáce tribúny sa márne dožadovali faulu, ale píšťalky rozhodcov ostali nemé. A tak udrelo na opačnej strane. Velebný nahral Appelovi, ten posunul na Dorniča, ktorý do odkrytej brány zvýšil náskok hostí. V 47. min v oslabení unikol Appel a nikým nestíhaný zakončil svoj nájazd pomedzi betóny Kotvana. Siedmy gól mohol pridať Ďatelinka, Kotvan bol však pozorný. Skazu domácich dokonal v presilovke 5 na 3 obranca Drgoň. Po tomto góle sa Kotvan nechal vystriedať a do šatne odišli aj domáci hráči Pálffy, Hranáč a Schnabel. Od tohto momentu sa hráči oboch mužstiev predbiehali vo faulovaní a vyvrcholením bola bitka Berana s Škadru, no rozhodcovia vylúčili len domáceho obrancu. Stretnutie sa už len dohrávalo. Martin znížil stav série na 1:2.

Hlasy:
Martin Pešout (tréner Skalice): "Rozhodli presilovky. Súper až príliš ľahko strieľal góly. My sme sa na tie naše priveľa nadreli, mali sme veľa vylúčených a z trestnej lavice sa zápas vyhrať nedá."
Dušan Gregor (tréner Martina): "Skladám klobúk dole pred touto partiou, priebeh zápasu potvrdil, že sme chceli ísť a išli za víťazstvom. Za predvedenú hru sme si zaslúžili vyhrať a som rád, že zabralo celé mužstvo."