19. marca 2010

Extraliga Poprad - Košice

Foto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga 2009/2010 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá): HK ŠKP Poprad - HC Košice 4:2 (4:1, 0:1, 0:0) - stav ...

BRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) -
Hokej - Slovnaft extraliga 2009/2010 - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HK ŠKP Poprad - HC Košice 4:2 (4:1, 0:1, 0:0) - stav série: 1:2
Góly: 1. A. Kroták (Rataj, Lapšanský), 14. Kledrowetz (Šechný), 16. Škovira (Klouda, A. Kroták), 17. Marcel Haščák (Šechný) - 4. S. Gron (Slimák), 38. Šeda (Juraj Sýkora)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Brejčák 5+10+DKZ za údery - Juraj Sýkora 5+DKZ za údery, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, D. Konc - Brath, M. Novák, 3230 divákov

HK Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, M. Žemba, Kledrowetz, Michal Segľa, D. Kramár, D. Brejčák - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, J. Faith - A. Lapšanský, Rataj, A. Kroták - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba.
HC Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Šeda, Deyl, Michal Grman, P. Mikuš, Slimák, Homer - P. Bartoš, S. Gron, Rudolf Huna - Andrašovský, Húževka, Juraj Sýkora - Vorel, Jenčík, Dravecký - M. Gajdoš, Mertel, M. Baláž

Hoci prvé dve stretnutia na košickom ľade herne zaostali za očakávaním, to tretie malo od úvodného hvizdu výbornú úroveň. Poprad nastúpil do zápasu s jednoznačným úmyslom zvíťaziť a hneď prvá strela skončila za chrbtom Hudáčka. Úvodný gól tak Kroták zaznamenal už v 35. sekunde a spustil explóziu radosti na zaplnených popradských tribúnach. Odpoveď hostí nenechala na seba dlho čakať, po Slimákovej strele poslal puk do siete vydareným tečom Gron - 1:1. Popradu však inkasovaný gól na útočnom apetíte neubral a pokračoval v ofenzívnom ťažení. V 13. min sa k slovu po prvý raz dostala obávaná popradská presilovka a Vorlove vylúčenie potrestal gólom ex-Košičan Kledrowetz, ktorý bombou vymietol pavučinu a poslal Poprad do vedenia. To však z popradskej strany v prvej časti zďaleka nebolo všetko. V ďalšej početnej výhode si pri Škovirovych manévroch košická obrana s Hudáčkom musela pripadať ako na kolotoči, ktorý napokon vyústil v nádherný gól - 3:1. Zdecimovaným a prekvapeným Košičanom hneď po následnom buly poslal štvrtý gólový pozdrav z uhla strieľajúci Haščák a do kabín tak šli domáci s trojgólovým náskokom.

V druhej časti sa gólový uragán na chvíľu zastavil. Kamzíci zachytili úvod, keď po Kloudovom príklepe Buc netrafil skackajúci puk. V 29. min si pušný prah vystrieľal na dvakrát Šechný, Hudáček sa stihol nachystať včas. Oceliari spresnili defenzívnu hru, čoho dôkazom bolo i dobre zvládnuté oslabenia. Centimetre síce chýbali dorážke Grona, ktorý v početnej výhode spracovával puk pred odkrytou Šimonovičovou svätyňou, ale čo sa nepodarilo Gronovi, napravil 3 minúty pred sirénou obranca Šeda a vrátil Košice späť do hry.

Začiatok tretej dvadsaťminútovky patril Košičanom, no do väčšej šance sa nedostali. Poprad sa spoliehal na pozornú defenzívu a rýchle protiútoky. Do ideálnej šance si nakorčuľoval Lapšanský, no jeho samostatný prienik zmarila Hudáčkova lapačka. V 47. min mal kontaktný gól na hokejke Jenčík, z bezprostrednej blízkosti však našiel len pripraveného Šimonoviča. Vzápätí mohol Poprad rozhodnúť - Lapšanský naservíroval pred bránkovisko puk Faithovi, no košický brankár potvrdil dobrú fazónu. Hra sa v záverečnej tretine prelievala z jednej strany na druhú a diváci videli dobré hokejové divadlo. Popradských divákov zamrazilo v 55. min, keď sa Kroták zdvihol z ľadu len za pomoci lekára. Hostia už v závere nedokázali stretnutie zdramatizovať a Poprad pohodlne udržal dvojgólové vedenie. V samotnom závere ešte divákom pripravil dôstojnú bodku bitkársky súboj Brejčáka so Sýkorom. Domáci zvládli pre nich nesmierne dôležitý súboj najmä vďaka vydarenej prvej tretine a za skandovaného potlesku domácich tribún znížili stav série na 1:2.

Hlasy:
Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď sme hneď išli do vedenia. Počas celého zápasu nás zdobila perfektná herná a osobná disciplína a vynikajúca divácka kulisa. Boli sme dôraznejší a efektívnejší pri využívaní streleckých príležitostí."

Rostislav Čada (tréner Košíc): "Nám sa bohužiaľ nepodaril zámer odohrať dobre prvú tretinu, inkasovali sme v nej štyri góly, ktoré rozhodli o výsledku stretnutia. V druhej a tretej tretine sa nám podarilo vyrovnať hru, žiaľ, pramenil z toho iba jeden gól, a preto dnes Poprad triumfoval."