Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. januára 2018

FICO: Najväčšou výzvou v roku 2018 bude nedostatok pracovnej silyNa archívnej snímke predseda vlády Robert Fico.Zdieľať
Na archívnej snímke predseda vlády Robert Fico. Foto: TASR - Andrej Galica
Bratislava 3. januára (TASR) - Najväčšou výzvou vlády v roku 2018 bude nedostatok pracovnej sily. Uviedol to na stredajšej tlačovej konferencii premiér Robert Fico (Smer-SD).


"Za najväčšiu výzvu tohto roku považujem nedostatok pracovnej sily. Ak sme absolvovali na konci roka 2017 celý rad stretnutí s profesijnými organizáciami alebo so zástupcami rôznych typov priemyslu, tak všade rezonovala tá istá otázka: Čo urobíme spoločne, aby sme našli na trhu na Slovensku ešte nejakú časť pracovnej sily, ktorá je dnes nezamestnaná a ktorú by sme vedeli zaradiť do pracovnej činnosti, alebo potom aké iné opatrenia je vláda SR v spolupráci so zamestnávateľmi ochotná urobiť," povedal.


Podľa predsedu vlády chce kabinet v tomto roku pokračovať v efektívnom čerpaní eurofondov. "Stojí pred nami aj tlak na rast miezd. Budeme opäť v roku 2018 zvyšovať minimálnu mzdu. Náš cieľ je, aby sme dosiahli minimálnu mzdu, ktorá bude začínať päťkou, teda už ísť nad úroveň 500 eur," avizoval.

"Rovnako si uvedomujeme, že v roku 2018 budeme tráviť bezsenné noci, ako zabezpečiť rast miezd aj vo verejnom a štátnom sektore. Uvedomujeme si, že dnes máme zastarané tabuľky, kde niektoré platové triedy sú nižšie, ako je minimálna mzda. Toto, ak chceme urobiť poriadne, bude stáť 300 miliónov eur. Je to teda predovšetkým tlak na rast miezd. To je prvoradá úloha vlády a potom je to hľadanie opatrení, ktoré Slovensku pomôžu, aby zostalo konkurencieschopné," dodal. Veľkou ambíciou vlády bude tento rok podľa premiéra posunúť sa v boji proti korupcii.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jane Birkin vystúpi v Bratislave so slovenským orchestrom, preslávil ju sexi duet Je t’aime
<< predchádzajúci článok
V najbližších troch rokoch sa začne modernizácia štyroch tratí

FICO: Najväčšou výzvou v roku 2018 bude nedostatok pracovnej sily - diskusné fórum čitateľov