Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Gala    Hudba

12. septembra 2018

Francúzska speváčka Zaz oznámila vydanie štvrtého štúdiového albumuFrancúzska speváčka Zaz.Zdieľať
Francúzska speváčka Zaz. Foto: Matyáš Theuer
Bratislava 12. septembra (TASR) - Francúzska speváčka Zaz oznámila vydanie štvrtého štúdiového albumu Effet Miroir, ktorý vyjde 16. novembra. Prvým singlom je pieseň Qué Vendrá.


Pieseň naspievaná vo francúzštine a španielčine vyzýva prijať život taký, aký je. A hlavne nič neľutovať. Je inšpirovaný rómskym džezom a španielskymi rytmami akustických gitár a nabáda k bezstarostnému tancovaniu. „Stane sa čokoľvek, alebo čo príde,“ spieva Zaz a pritom srší pozitívnou náladou.

Názov pripravovaného albumu Effet Miroir sa prekladá ako Zrkadlový efekt. V duchu prvého singla nahrávka bude o kráse ľudského života a jeho nedokonalosti. „Prijať všetky naše stránky aj s ich paradoxmi je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly nášho bytia,“ komentuje novú platňu Zaz.Inšpirovali ju zážitky z ciest a nekonečných koncertov, kde speváčka stretáva a pozoruje veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume sa spojili nielen rôzne životné príbehy, ale aj hudobné vplyvy, ako šansón, pop, juhoamerická gitarová hudba a rock. Zaz sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré sú doplnené jej ľahko chrapľavým hlasom.

Isabelle Geffroy, vystupujúca pod pseudonymom Zaz, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý sólový album so svetoznámym hitom Je veux. Od tej doby vyhrala celý rad ocenení vrátane francúzskeho a nemeckého Grammy a predala viac než štyri milióny kusov nahrávok po celom svete.

Miluje kubánsku a latinskú hudbu, Vivaldiho Štyri ročné obdobia a jazzovú divu Ellu Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej ostatný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila na ňom spoluprácu s hudobníkmi akými sú Charles Aznavour alebo Quincy Jones. Zaz svoju dobrotu šíri do sveta nielen hudbou, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut a s jej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.

Na jej tohtoročnú albumovú novinku čaká aj slovenské publikum, ktoré si ju bude môcť opäť vypočuť naživo v sobotu 16. februára 2019 v bratislavskej Incheba Expo Aréne.

TASR informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rada RTVS hovorila o letnej štruktúre a predvolebnom vysielaní

Francúzska speváčka Zaz oznámila vydanie štvrtého štúdiového albumu - diskusné fórum čitateľov