Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2015

Frešo je hrdý, že navrhol Mitríka, tvrdí, že od Smeru nič nedostalNa snímke predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo, archívne fotoZdieľať
Na snímke predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo, archívne foto Foto: TASR/Štefan Puškáš
Bratislava 20. mája (TASR) - Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo je hrdý, že navrhol Karola Mitríka za šéfa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) a ten napokon so ziskom 82 hlasov zvíťazil v tajnej voľbe šéfa NKÚ.
"Karol Mitrík je šéf NKÚ, na ktorého môžeme byť hrdí. Jasné, že som hrdý, že som navrhol takéhoto dobrého kandidáta," povedal po vyhlásení výsledkov hlasovania Frešo. Nejde špekulovať o tom, či Mitríka volil iba Smer-SD, alebo získal aj opozičné hlasy.

Frešo nemá zlý pocit z toho, že na čele NKÚ bude Mitrík. Toho považuje naďalej za najlepšieho kandidáta. Odmieta tvrdenie, že jeho nomináciou splnil želanie Smeru-SD. "Navrhoval som ho ako opozičný poslanec," povedal.Premiér Robert Fico v minulosti Mitríka označil za dobrého možného kandidáta. Frešo trvá na tom, že pri nominácii nehralo toto premiérovo vyjadrenie žiadnu rolu. "To nebola moja motivácia," vyhlásil s tým, že za návrh nedostal ani odmenu od Smeru-SD.Karol Mitrík získal v tajnej voľbe 82 poslaneckých hlasov. Kandidát s najväčšou podporu opozície, prokurátor Maroš Žilinka, ktorého nomináciu podpísalo 60 opozičných poslancov. Nominantka Mariána Kvasničku (nezaradený) a Štefana Kuffu (OĽaNO) Henrieta Crkoňová získala päť hlasov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dubovcová žiada prerokovanie svojej mimoriadnej správy v pléne NR SR
<< predchádzajúci článok
SKOK predstavil 5 systémových opatrení proti tzv. eurofondovej mafii

Frešo je hrdý, že navrhol Mitríka, tvrdí, že od Smeru nič nedostal - diskusné fórum čitateľov