21. apríla 2008

FUTBAL: Corgoň liga - 26. kolo - víkendový súhrn

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 26. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 26. kola futbalovej Corgoň ligy 2007/2008:

SOBOTA
ZTS Dubnica - FC Nitra 2:1 (1:0)
Góly: 36. Seye, 47. M. Kuzma - 61. Semeník, ŽK: 34. Seye, 56. Obert, 69. M. Kuzma - 43. Janíček, 63. Vrána, rozhodovali: Samotný - Schmidt, Chládek, 1422 divákov
Dubnica: D. Perniš - Obert, Nosek, Špendla, Pleva - J. Zápotoka (68. Ondráš), Držík, Bruško, T. Zápotoka (61. Kiška) - Seye (53. Lendvay), M. Kuzma
Nitra: Hroššo - M. Kostoláni, Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber, Štajer (46. Babic), M. Farkaš (46. R. Sloboda) - Semeník, Vrána (83. Liluašvili)
V prvej dvadsaťminútovke sa oba kolektívy predviedli v dobrom svetle, Nitra aj Dubnica sa snažili čo najviac útočiť. Najskôr mal šancu Seye a ukázalo sa, že najlepší domáci strelec má chuť na ďalší gólový zápis. Efektívne spolupracoval s uzdraveným J. Zápotokom a v priebehu 19. a 20. min sa dostal trikrát do sľubnej šance, ale bez úspechu. Nitriansky brankár Hroššo si dokázal čisté konto udržať len do 36. min, keď kapituloval po hlavičke Seyeho po treťom rohovom kope ZTS. Seye zaznamenal svoj 12. ligový gól v sezóne. V závere polčasu nechali hostia vyniknúť domáceho brankára Perniša, keď zlikvidoval strely Štajera a Kostolániho zo štandardných situácií. Do druhého polčasu vykročila Dubnica skvelým spôsobom. Po hlavičke Seyeho dorazil loptu do siete Kuzma a bolo 2:0. V 50. min títo dvaja útočníci Dubnice úradovali pred Hroššom, ale zvýšiť sa im nepodarilo. Hosťujúci Semeník však v 61. min znížil na rozdiel gólu a Nitra sa dostala opäť do hry. Prospeli jej striedania, jej hráči hrali dôsledne, tvrdo a domáci sa čoraz viac potili. Do dobrých šancí sa dostal niekoľkokrát Vrána, napokon však zostalo víťazstvo v Dubnici.
Hlasy:
Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Odohrali sme veľmi dobrý prvý polčas a veľmi nám pomohol druhý gól v úvode druhej polovice. Naši hráči bojovali a konečne sme vyhrali. Sklamaním boli výkony striedajúcich hráčov, vôbec nezapadli do koncepcie, veľa kazili, a keby pri nás nestálo šťastie, v závere sme mohli prísť o body."
Pavel Hapal (tréner Nitry): "V prvom polčase sme sa nepochopiteľne hľadali, pôsobili sme ako mužstvo, ktoré nevie hrať. Po zmene strán za stavu 0:2 sme našli kvalitu, vydržali sme hrať v pohybe a nasadení. Vypracovali sme si mnoho príležitostí na otočenie výsledku. Dávame však málo gólov, a tak to bolo aj v Dubnici."

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 2:1 (2:0)
Góly: 9. Greguška, 29. Juska - 73. Škutka, ŽK: 45. Hözl - 26. Viazanko, 62. Kolbas, rozhodovali: Matúš - Cuninka, Rendko, 1588 divákov
Zlaté Moravce: Brezina - Bednář, Klabal, Greguška, Minarčík - Hözl (74. Choma) - M. Ondrejka (85. I. Bartoš), Maron (63. Peter Farkaš), Ujlaky, Juska - Miroslav Tóth
Košice: Putnocký - Školník (46. N. Matič), Kaminský, Džogan, R. Šimko - Cicman, Pavol Majerník, Milinkovič, Viazanko (46. Kolbas) - Pavol Jurčo (67. Škutka), J. Novák
Východniari začali profesorsky, za čo ich domáci potrestali už v 9. min. Ujlaky posunul loptu na Gregušku a domáci matador nechytateľnou prízemnou strelou z dobrých 35 metrov otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. Už o minútu neskôr mohol zvýšiť Ujlaky z priameho kopu, ale mieril tesne vedľa. V 23. min dobre mierenú Jurčovu strelu gólman ViOn-u Brezina vyrazil. V 29. min domáci stredopoliar Ondrejka šikovným lobom na hranici pokutového územia našiel voľného Jusku, ktorý strelou od žrde zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr sa mohli tešiť hostia, keď sa v dobrej príležitosti ocitol Milinkovič, ale jeho strelu pozorný Brezina vyrazil. Druhý polčas sa začal pekne zostra. Hostia sa dvojitým striedaním snažili posilniť ofenzívu. V 58. min Ujlakyho nádherná strela z priameho kopu obtrela brvno Putnockého bránky. Z následného protiútoku Kolbasovu prudkú strelu domáci gólman s námahou vyrazil. V 64. min sa po centri Milinkoviča v dobrej pozícii ocitol košický kanonier Novák, no jeho hlavičke chýbali centimetre. Prišla 73. minúta a z gólu sa radovali aj hostia, keď striedajúci Škutka do opustenej bránky pohodlne skóroval. Od tohto momentu vrhli hostia všetky sily do útoku, ale Zlatomoravčania si už cenné víťazstvo ustrážili.
Hlasy:
Ján Rosinský (tréner Zlatých Moraviec): "Priebeh stretnutia ovplyvnili naše dva rýchle góly. V druhom polčase súper svoj tlak stupňoval, no nám sa cenné víťazstvo podarilo ustrážiť."
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prišli sme hrať pekný futbal, no súper dal dva góly, a potom hral už iba to, čo potreboval. Po prestriedaní sme si vytvorili tlak, znížil sme, žiaľ vyrovnať sa nám už nepodarilo."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 4:1 (3:1)
Góly: 17. a 47. Breška (druhý z 11 m), 8. Jež (11 m), 42. Štyvar - 6. Pilár, ŽK: 34. Belák, 44. V. Leitner, 68. Lietava - 33. Božok, 46. J. Novotný, 60. Kucka, 68. J. Maslo, rozhodovali: Olšiak - Sluk, Hrčka, 2284 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Pečálka, V. Vidič, V. Leitner - Breška (71. Ančic), Zd. Štrba, Belák (78. Devátý), Jež - Štyvar, Porázik (66. Lietava)
Ružomberok: Hajdúch - Siva, J. Maslo, J. Novotný, Ďubek - Š. Zošák (76. P. Maslo), Laurinc, Sivčevič (74. Macko), Božok - Pilár (89. Števko), Kucka
Fanúšikovia, ktorí si v sobotu po celodennom daždi našli cestu na štadión pod Dubňom, určite neľutovali. Videli dobrý útočný futbal. Žilina sa po troch zápasoch vrátila ku svojej typickej ofenzívnej hre a hostia z Ružomberka sa takisto nezamerali len na obranu, ale snažili sa počas celého stretnutia ohrozovať bránku domácich. Prvú vážnu šancu mala Žilina už po piatich minútach hry, keď Vidič poslal loptu do šestnástky, Breška ju posunul Porázikovi, ale ten zaváhal pred brankárom Hajdúchom. Z nasledujúceho protiútoku odcentroval Pilár z ľavej strany, nabehol si do pokutového územia a po Božokovej prihrávke strelil domácim gól. Ružomberok nečakane viedol. Ale nie dlho, lebo odpoveď Žiliny prišla po ďalších dvoch minútach. Po faule na Beláka v šestnástke hostí nariadil rozhodca Olšiak pokutový kop, ktorý Žilinčan Jež bezpečne premenil strelou do stredu bránky - 1:1. V ďalších minútach videli diváci útočný futbal na obidvoch stranách. Po dvoch pokusoch sa do streleckej listiny zapísal v 17. min domáci ofenzívny stredopoliar Breška, ktorý sa po rohu dobre zorientoval a poslal Žilinu do vedenia - 2:1. Hostia mohli vyrovnať v 38. min, keď bol pred bránou domácich úplne voľný Pilár, ale prihrávka preletela popred neho. Tri minúty pred koncom I. polčasu vybojoval loptu pred bránkou Ružomberka dôrazný žilinský útočník Štyvar a hoci tiesnený, zvýšil na 3:1. Hneď po zmene strán zahral rukou v pokutovom území Ružomberčan Novotný, druhú jedenástku v zápase premenil tentoraz Breška. V ďalších minútach mali niekoľko šancí hostia, Zošák ani Sivčevič však svoje príležitosti nezužitkovali. V úplnom závere stretnutia mohol zvýšiť vedenie Žiliny ešte Štyvar, ktorý dostal prihrávku pred bránku, ale jeho strela išla vedľa.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Výsledok je pre nás pozitívny, keďže v troch zápasoch sme boli v kríze. Ružomberok hral otvorenú partiu, stretnutie bolo určite atraktívne aj pre divákov. V útočnej fáze sme boli oveľa nebezpečnejší. So zápasom som spokojný."
Ladislav Jurkemik (tréner Ružomberka): "Začali sme dobre, no po dvoch chybách nás súper potrestal dvoma gólmi. Potom sme hru vyrovnali, dostali sme však ďalší gól a po jedenástke na začiatku druhého polčasu Žilina ovládla hru."

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 4. Hruška, ŽK: 74. Pončák - 12. M. Pančík ml., 37. Velický, 61. Gajdoš, 72. Kulík, rozhodovali: Vlk - Slyško, Weiss, 7280 divákov
Trnava: Rybánsky - V. Pončák, T. Hanzel (85. Kopačka), Doležaj, Jakubička - Kopúnek - P. Ďuriš, Barčík, Hruška - Bernáth (65. Filipovič), Kožuch (71. M. Guldan)
Banská Bystrica: Boroš - M. Pančík ml., O. Debnár, Poljovka, Kotrys - V. Gajdoš (90. Vician), Pečovský, Velický (65. Kulík), T. Hučko - M. Filo ml. (30. T. Pančík), Uškovič
Od úvodného hvizdu Trnavčania dostali hostí spod Urpína pod očakávaný tlak, z čoho sa zrodil už v 4. min rýchly gól. Kopúnek strelou z pravej strany mieril medzi žrde, nekoncentrovaný Boroš loptu nechytil, vypadla mu a dobiehajúci Hruška zblízka k pravej žrdi otvoril skóre priemerného zápasu - 1:0. Rýchly gól zápasu spartakovcov ešte viac posmelil, v tlaku pokračovali ďalej. Hostia systematicky odolávali a sporadickými brejkmi sa snažili prekvapiť pozornú obranu červeno-čiernych na čele s kapitánom a pilierom zadných radov Doležajom. V 28. min prenikol Barčík za obranu "vojakov", jeho prízemný center smerujúci na Hrušku však obranca Poljovka v poslednej chvíli zmaril a zažehnal nebezpečenstvo. V 42. min to boli opäť Trnavčania povzbudzovaní hlasivkami verných, keď Ďuriš po pravej strane unikol, jeho krížna strela len tesne minula cieľ medzi žrďami. Po zmene strán snaživí Bystričania sa nevedeli dostať do výraznejších šancí, čo bolo len zrkadlom sústredenej hry červeno-čiernych. Ani Trnava si však potom už nevypracovala väčšiu šancu. V 63. min Hučko prízemnou strelou vystrašil domácich prizanivcov aj Rybánskeho, ktorý musel k zemi - lopta letela vedľa ľavej žrde za bránku. Rybánsky si zachoval aj v ďalšom zápase čisté konto a aj preto Spartak zvíťazil.
Hlasy:
Josef Mazura (tréner Trnavy): "Vedeli sme, že Banská Bystrica je úplne iné mužstvo v porovnaní s jesennou časťou. Urobili kus práce, majú konsolidovanú obranu, ale i v poli hrali kombinačný futbal. Nie náhodou vyhrali v Košiciach a v Trenčíne. Dnes nám chýbal druhý gól, aby sme sa upokojili a neboli pod tlakom. Z našej strany to nebola kvalitná hra, ale jediným gólom sme napokon získali cenné tri body, čo ma teší."
Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice): "Odohrali sme v Trnave veľmi dobrý zápas s nešťastným koncom pre nás. Domáci dali gól, a preto vyhrali. My sme sa na duel dôkladne pripravili, ale už 4. minúta rozhodla o tom, že strácame tri body. Za predvedený výkon by bola remíza spravodlivejšia. Až na tú koncovku som spokojný."

NEDEĽA

Artmedia Petržalka - Slovan Bratislava 2:1 (2:0)
Góly: 18. a 37. Halenár - 83. Slovák, ŽK: 35. Pavol Farkaš, 40. Guédé - 17. Dobrotka, rozhodovali: Havrilla - T. Somoláni, Mókoš, 7800 divákov
Artmedia: Kamenár - Čišovský, Saláta, Dosoudil, Urbánek (17. Pavol Farkaš) - Guédé - Obžera (76. Oravec), Czinege (80. Burák), J. Kozák ml., Piroška - Halenár
Slovan: J. Mucha st. - Janek (82. Struhár), Dobrotka, Hanek, Kosmeľ - Slovák, Černák, Serrano, Breznaník (46. P. Sedlák) - Masaryk, Sylvestr (55. Ľ. Meszároš)
Takmer zaplnené tribúny petržalského štadióna videli bojovný, rýchly a na slovenské pomery kvalitný futbal. Prvú vážnejšiu šancu mal v 6. min po centri Kozáka z pravej strany Halenár, ale jeho pokus skončil u brankára Muchu. V úvode druhej desaťminútovky bol v permanencii domáci gólman Kamenár. Serrano sa po rohu dostal k lopte a jeho strelu z 20 m pod brvno vyrazil. Následne Kamenár zneškodnil aj Černákov pokus. V 18. min prišla štandardka Artmedie, Halenárov pokus nikto nezachytil a skončil v sieti - 1:0. Na druhej strane bol neúspešný Masaryk, po rohu mohol skórovať aj Černák, ale nevyrovnal. V 36. min potiahol Masaryk loptu cez celé ihrisko, namiesto prihrávky sa však snažil preniknúť sám pred brankára Artmedie, ale nepochodil. Na opačnej strane sa po protiútoku pred brankárom Muchom ocitol Halenár a bez problémov zakončil k pravej žŕdke - 2:0. V závere polčasu prihrával Piroška Guédému, no jeho pokus skončil mimo svätyne hostí. Zvýšiť vedenie domácich mohol aj Obžera, ale stopér Hanek jeho pokus zlikvidoval. Do druhého polčasu nastúpil Slovan s jasným cieľom - vyrovnať skóre. Namiesto Breznaníka prišiel na ihrisko Sedlák a za päť minút mal dve príležitosti. S obidvoma si však Kamenár poradil. Na druhej strane bol blízko k hetriku Halenár, mieril však tesne nad. Slovan povzbudzovaný početnou skupinou fanúšikov sa usadil pred bránkou Artmedie, ale prekonať domáceho gólmana sa nepodarilo Černákovi, Dobrotkovi a ani Slovákovi. Druhý polčas bol prakticky súbojom belasých so "zamurovanou" obranou Artmedie. Čestný úspech hostí napokon prišiel, hoci kuriózne. Slovákov pokus si v 83. min vrazil do vlastnej bránky Burák, líder tabuľky však napokon remízu nepripustil.
Hlasy:
Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Diváci videli výborné derby s dobrou kulisou. V kvalitnom zápase sme dominovali v prvom polčase, v druhom si Slovan vytvoril tlak, ale my sme si náskok ustrážili. Hráči siahli na dno svojich síl, predviedli krásne kombinácie. Ja som rád najmä preto, že sme si ustrážili náskok na čele tabuľky."
Ladislav Pecko (tréner Slovana): "Opäť sme prispeli výkonom k peknému nedeľňajšiemu predpoludniu. Ani do prestávky sme nehrali zle, spravili sme len jednu chybu. V druhom polčase sme hrali najmä na súperovej časti ihriska. Škoda, že sa nám nepodarilo skórovať skôr."