05. novembra 2011

Futbalisti Dunajskej Stredy pokračujú v prehrách

Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 15. kolo: FC Nitra - AS Trenčín 0:0 ŽK: 62. Šimončič, 83. R. Sloboda, 87. V. Gajdoš, 90. Martin Tóth - 65. Mazan, 68. V. Horváth, 72. L. Peltier, ...

presov banska bystrica BRATISLAVA 5. novembra (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 15. kolo:

FC Nitra - AS Trenčín 0:0
ŽK: 62. Šimončič, 83. R. Sloboda, 87. V. Gajdoš, 90. Martin Tóth - 65. Mazan, 68. V. Horváth, 72. L. Peltier, 79. Čögley, 83. Hlohovský, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Ádám, 1350 divákov

Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, M. Kolmokov, Harbuľák - Šimončič, Držík - Ľ. Kolár (60. V. Gajdoš), I. Hodúr (76. Šimonek), R. Sloboda - Matúš Mikuš (66. Rák)
Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek - Štefánik (74. Hlohovský), V. Horváth - L. Peltier, Jorge Salinas (83. Ďuriška), P. Mazan - Depetris (57. Malec)

I. polčas

Prvý vzruch nastal v 11. min, keď Nitran Sloboda napriahol z 25 metrov, lopta "zaplávala" vo vzduchu a od brvna sa odrazila na bránkovou čiaru za Volešákov chrbát. O tri minúty neskôr po faule na Hodúra minul prudkou strelou bránku Trenčína z trestného kopu Mikuš. V 19. min domáci brankár Chudý iba s námahou vytlačil nad bránku prudkú strelu Štefánika. V 35. min Kolár pekne obišiel Holúbeka, ale jeho prihrávku pred bránku vystihol trenčiansky gólman. Päť minút pred prestávkou zahrával priamy kop Salinas, lopta skončila iba v rukách brankára Chudého.

II. polčas

Po prestávke sa ako prví do šance dostali hostia, keď po Horváthovej nepresnej strele tečoval loptu hlavou tesne vedľa domácej svätyne Salinas. V 56. min vysunul domáci Sloboda Kolára a ten prehodil Volešáka, ale aj jeho bránku. V 73. min sa opäť blysol Sloboda, keď prenikol až pred bránku hostí, no namiesto strely volil prihrávku, ale tá až na jeho spoluhráčov neprešla. V ďalšom priebehu sa na ihrisku priostrilo a rozhodca Kružliak v priebehu 28 minút vytiahol deväť žltých kariet. V 77. min Rák vysunul Slobodu, ten zblízka mieril nepresne. Krátko na to skúšal šťastie strelou z 25 metrov Trenčan Malec. Desať minút pred koncom nepríjemne vystrelil Gajdoš, no Volešák stihol loptu vytlačiť na rohový kop. Napokon si diváci gól nezakričali, pre Nitru išlo o deviaty zápas za sebou bez víťazstva. Trenčín opäť nezvíťazil na ihrisku súpera.

MFK Ružomberok - DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:1)
Góly: 25. P. Maslo, 75. Serečin, 77. Skalák - 4. Delarge, ŽK: 11. Struhár, 17. Delarge, 40. R. Konečný, 79. P. Kováč, ČK: 66. Delarge (všetci Dunajská Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Jenčura, 1654 divákov

Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, Greššák, M. Jurkemik - Skalák (84. Š. Pekár), A. Sloboda, J. Vavrík (69. Serečin), Ďubek - Hoferica (89. J. Chovanec), Masaryk
Dunajská Streda: P. Kováč - I. Obert, Struhár, R. Konečný, Zs. Németh - Boya (83. Lénárth) - Helísek, Hílek, Čorič (87. Tomčák), Kabele (63. Matůš) - Delarge

I. polčas

V 4. min domáci Huber zle odhlavičkoval, lopta sa dostala k Delargemu, ktorý pomedzi stojacich zadákov MFK otvoril skóre - 0:1. Ružomberčania hrali bez dostatočného pohybu i nápadu a prvú šancu si vypracovali až v 17. min, keď Greššákovu hlavičku po Ďubekovom centri zlikvidoval Kováč v bránke hostí . Od tohto momentu začali byť Liptáci lepším tímom a svoju prevahu korunovali v 25. min. Na Ďubekov center si nádherne vyskočil Peter Maslo a hlavičkou do rohu bránky vyrovnal - 1:1. Potom sa až do prvopolčasového hvizdu diváci gólu už nedočkali, úvodná štyridsaťpäťminútovka priniesla futbal len priemernej úrovne.

II. polčas

Druhé dejstvo začali lepšie domáci, ale v 53. min chýbalo len málo, aby inkasovali. Delarge podnikol excelentné sólo, v gólovej pozícii vystrelil, ružomberský gólman Hrdlička však vytiahol bravúrny zákrok. Od 66. min hrala Dunajská Streda bez vylúčeného Delargeho, ktorý po ruke uvidel druhú žltú kartu a automaticky aj červenú. V 75. min napriahol z 25 m striedajúci Serečin a Kováč ani nestihol zareagovať - 2:1. Serečin bol dovtedy na ihrisku len šesť minút. O dve minúty neskôr pálil približne z rovnakej vzdialenosti Skalák a tiež úspešne - 3:1. V druhom polčase bol Ružomberok jasne lepším mužstvom, z tohto pohľadu je jeho víťazstvo úplne zaslúžené.

Dukla Banská Bystrica - 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0)
Góly: 13. Jakubko, 90.+ Rejdovian, ŽK: 71. M. Pančík ml., 80. Kupčík - 4. Piter-Bučko, 50. P. Petráš, 61. Jakub Diviš, ČK: 75. P. Petráš (Prešov) po druhej ŽK, rozhodovali: Valášek - Chládek, Bobko, 860 divákov

Banská Bystrica: Belic - M. Pančík ml., Kupčík, Gyömbér, B. Ľupták (90.+ Brašeň) - Rejdovian, Považanec (78. Faško), Marek Hlinka, T. Hučko - Uškovič (63. Bažík), Jakubko
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, P. Petráš, Krob - Krajník - Pribula (46. Guba), V. Macko (83. R. Torres), M. Adam (46. Katona), Papaj - Mariano Bernardo

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Košice 3:2 (2:1)
Góly: 11. a 28. Brčák, 48. Škutka (vlastný) - 44. Nurkovič, 73. K. Diaby, ŽK: 13. A. Candrák - 45. K. Kuzma, 50. Nurkovič, 81. Tofiloski, 85. Hovančík, rozhodovali: Chmura - Kubačka, Súkeníková, 1089 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Pavlovič - Orávik (77. Pavlenda), M. Babic (46. Kuračka), Paur, M. Hruška - Brčák (71. Hodek)
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Šinglár, Čonka - Karaš (39. Nurkovič), K. Kuzma (60. Skvašík), Hovančík, Viazanko - K. Diaby (81. J. Novák), Škutka

I. polčas

Domáci s vetrom v chrbte začali aktívne. Už v 3. min si na Brčákovu spätnú prihrávku nabehol Hruška, jeho tečovanú strelu Tofiloski kryl. Vedenia sa ujali domáci v 11. min, keď Chrenov prudký center našiel na hranici malého vápna nekrytého Brčáka, ktorý nedal Tofiloskému šancu - 1:0. V 27. min sa vo výbornej pozícii ocitol Babic, ale zoči-voči gólmanovi mieril iba doňho. Skóre sa opäť menilo v 28. min, na Orávikov center najvyššie vyskočil Brčák a hlavou zblízka upravil na 2:0. V týchto chvíľach domáci dominovali. Po polhodine sa bol sám pred brankárom Hruška, no namieril iba do jeho nôh. V 28. a 41. min sa v dvoch čistých šanciach ocitol Pavlovič, ale ani v jednom prípade netrafil bránku. Trest pre domácich prišiel v 44. min, po ľavej strane unikol Viazanko, jeho centrovaná lopta sa dostala až pred striedajúceho Nurkoviča, ktorý hlavou poľahky znížil - 2:1.

II. polčas

Druhé dejstvo sa začalo pre východniarov "nešťastne". V 48. min Hruška rozohral štandardnú situáciu a Orávikovu prudkú centrovanú loptu Škutka nechtiac umiestnil do vlastnej bránky - 3:1. O osude stretnutia mohol definitívne rozhodnúť v 57. min aktívny Hruška, ktorý si nabehol na dlhý pas Orávika, ale Tofiloski včasným vybehnutím zachránil situáciu. Hostí vrátil do stretnutia v 73. min Diaby, keď nekompromisne poslal Čonkov center za Kuciakov chrbát - 3:2. V závere si na Hruškov roh vyskočil Pavlovič, ale jeho gólovej hlavičke stálo v ceste brvno košickej svätyne. Napokon domáci ustrážili najtesnejšie víťazstvo, aj keď mali šancí na dva zápasy.

Zľava: Norbert Gyombér z Banskej Bystrice a Rafael De Oliveira Torres z Prešova počas futbalového zápasu 15. kola Corgoň ligy Dukla Banská Bystrica - 1.FC Tatran Prešov. Banská Bystrica, 5. november 2011. Foto: SITA/Branislav Račko