27. júla 2013

Futbalisti Košíc zvíťazili nad Nitrou 4:2

Na snímke radosť hráčov Košíc po prvom góle, ktorý strelil Boris Sekulič (vľavo) Foto: TASR/František Iván
Košice 27. júla (TASR) - Ešte pred úvodným hvizdom sa v košickom Čermeli spustil dážď a aj preto sa obidve družstvá v prvých desiatich minútach iba oťukávali. Domáci pohrozili v 14. minúte, na center z rohového kopu si najvyššie vyskočil obranca Bukata a hlavou tesne minul priestor nitrianskej brány. O sedem minút neskôr sa po peknom prieniku ocitol v stopercentnej šanci Duda, nechal však vyniknúť brankára hostí. Hostia sa dostali k slovu v 25. minúte, Tofiloski si po strele Ivančíka postrážil priestor pri pravej žrdi. Skóre stretnutia otvoril domáci obranca Sekulič, ktorý si nabehol na center Dudu a nohou poslal loptu do siete - 1:0. Nitrania pridali smerom dopredu a výsledkom bol v 40. minúte vyrovnávajúci gól Benčíka, ktorý po rohovom kope prekonal hlavou košického gólmana - 1:1. V závere prvého dejstva zahodili ešte šance domácich Viazanko, Haskič a Duda.

Začiatok druhého polčasu vyšiel Košičanom, ktorí sa v 51. minúte po centri Viazanka z ľavej strany a gólovej hlavičke Pačindu znova dostali do najtesnejšieho vedenia - 2:1. O dve minúty neskôr mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov Haskič, loptu na dlhú nohu však poslal iba do padajúceho Chudého. V 56. minúte však našiel Pačinda z ľavej strany prízemnou prihrávkou voľného Viazanka a ten poslal loptu do opustenej brány - 3:1. Hostia vyslali propagačnú strelu na Tofilokého bránu v 68. minúte z kopačky striedajúceho Le Gianga, stav sa však nezmenil. "Žlto-modrí" predovšetkým dobre bránili a podnikali rýchle protiútoky. V 73. minúte sa presadil pred bránou hostí Duda a zvýšil už na 4:1. Nitrania mohli korigovať v 84. minúte, Turčákova strela iba opečiatkovala vrchnú konštrukciu Tofiloského brány. Na opačnej strane o štyri minúty neskôr odpovedal rovnakou mincou Skvašík. Na konečných 2:4 z pohľadu hostí upravil svojim druhým gólom v stretnutí Benčík, keď vymietol ľavý horný roh košickej brány.

MFK Košice - FC Nitra 4:2 (1:1)

Góly: 29. Sekulič, 51. Pačinda, 56. Viazanko, 73. Duda - 40. a 90. Benčík. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Pačinda, Duda - Kolmokov, Kaspřák, Gajdoš, Hala, 1895 divákov

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski - Tóth, Kavka, Bašista, Sekulič - Šinglár (77. Korijkov), Bukata (58. Skvašík) - Duda, Viazanko, Pačinda (70. Trebuňák) - Haskič

FC Nitra: Chudý - Hala, Kaspřák, Kolmokov, Mičic - Šimončič - Ivančík (65. Le Giang), Šmehyl (57. Turčák), Gajdoš, Silva - Benčík