Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2019

G. MATEČNÁ NEVYMENUJE NOVÉHO RIADITEĽA ŠTÁTNYCH LESOV TANAP-UMinisterka dodala, že za jej rozhodnutím stojí aj strana SNS vrátane jej predsedu a táto téma je pre ňu uzatvorená.Zdieľať
Matečná

Bratislava 13. marca  - Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) nevymenuje Rastislava Huttu za riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP). Uviedla to v stredu pred rokovaním vlády. Ministerstvo podľa jej slov na túto pozíciu vypíše nové výberové konanie.


"Nestotožňujem sa so závermi výberovej komisie a pána nebudem menovať za riaditeľa," vyhlásila Matečná s tým, že situáciu začala po návrate dovolenku riešiť ako prioritnú tému. Dodala, že za jej rozhodnutím stojí aj strana SNS vrátane jej predsedu a táto téma je pre ňu uzatvorená. K technickým špecifikám výberového konania sa vyjadrovať nechcela.

Ministerka dúfa, že nové výberové konanie dopadne inak. "Pre mňa bolo naozaj nepochopiteľné, že na takúto pozíciu sa prihlásili iba dvaja uchádzači a prítomný bol iba jeden. Získať ľudí na takéto pozície je veľmi zložité, nikto nechce zobrať zodpovednosť," konštatovala Matečná s tým, že je ľahšie komentovať hospodárenie lesov od monitora počítača alebo z europarlamentu, ako ich naozaj riadiť.

Výberového konania na obsadzovanú funkciu riaditeľa príspevkovej organizácie Štátne lesy Tatranského národného parku Tatranská Lomnica sa z dvoch prihlásených zúčastnil jeden uchádzač Rastislav Hutta. Výberová komisia podľa informácií uverejnených na webovej stránke ministerstva pôdohospodárstva v rámci osobného pohovoru s uchádzačom overovala jeho odborné znalosti, manažérske schopnosti a všeobecný prehľad. Na základe toho komisia navrhla Huttu vymenovať za riaditeľa organizácie.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ČELNÁ ZRÁŽKA ÁUT NA DIAĽNICI: Obaja vodiči zranení, jeden ťažko
<< predchádzajúci článok
Netanjahu označil Erdogana počas slovnej prestrelky za diktátora

G. MATEČNÁ NEVYMENUJE NOVÉHO RIADITEĽA ŠTÁTNYCH LESOV TANAP-U - diskusné fórum čitateľov