Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. apríla 2010

Galantský Samsung schválil 5-percentný rast miezd



Spoločnosť Samsung Electronics Slovakia odsúhlasila pre svojich zamestnancov 5-percentný nárast miezd. Ako ďalej firma informovala, galantský Samsung prispel k celosvetovému úspechu ...



Zdieľať
samsung Foto: SITA/AP BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Samsung Electronics Slovakia odsúhlasila pre svojich zamestnancov 5-percentný nárast miezd. Ako ďalej firma informovala, galantský Samsung prispel k celosvetovému úspechu koncernu Samsung Electronics flexibilnou organizáciou výroby a rýchlosťou inovácií a taktiež prispel k posilneniu pozície na trhu, čo umožnilo rast miezd zamestnancov v tomto roku.


Galantský podnik dosiahol vlani tržby 3,2 mld. eur a vyrobil 5,9 mil. televízorov, pričom objem výroby televízorov tvorí z pohľadu tržieb 85 % celkovej produkcie závodu. Celkovo spoločnosť vlani vyrobila takmer 9 mil. výrobkov. Hospodárenie spoločnosti podľa jej vyjadrení pozitívne ovplyvnilo predovšetkým množstvo inovácií zavedených vo výrobe a v procesoch riadenia, optimalizácia nákladov, ale hlavne rozšírenie výrobného portfólia o výrobu LED televízorov, ktoré trh akceptoval napriek kríze. V tomto roku má spoločnosť ambiciózne plány na rozšírenie výroby televízorov, pričom ich naplnenie bude závisieť aj od schopnosti Slovenska udržať konkurenčné prostredie pre rozvoj zahraničných investícií v elektrotechnickom priemysle.

Spoločnosť Samsung Electronics Slovakia, s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 2002. Činnosť spoločnosti je zameraná na výrobu LCD a LED televízorov, LFD monitorov, HDD a Blu-ray prehrávačov a satelitných prijímačov. Samsung v Galante zamestnáva viac ako 2,5 tis. zamestnancov. Od spustenia výroby v roku 2002 Samsung v Galante vyrobil viac ako 40 mil. výrobkov a preinvestoval viac ako 270 mil. eur.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Kandera odchod zo súdu dlhodobo zvažoval
<< predchádzajúci článok
Zvrhnutého prezidenta Bakijeva zbavili imunity