Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. septembra 2012

Grécko by malo dostať viac času, myslí si francúzsky premiérGrécko by malo dostať viac času na splnenie cieľov v oblasti deficitu stanovených zahraničnými veriteľmi. Musí však pokračovať v reformovaní svojej ekonomiky. Povedal to v nedeľu ...Zdieľať
grecko PARÍŽ 24. septembra (WEBNOVINY) - Grécko by malo dostať viac času na splnenie cieľov v oblasti deficitu stanovených zahraničnými veriteľmi.


Musí však pokračovať v reformovaní svojej ekonomiky. Povedal to v nedeľu francúzsky premiér Jean-Marc Ayrault.

Grécko sa musí dohodnúť s EÚ a Medzinárodným menovým fondom (MMF) na nových úsporách v sume takmer 12 mld. eur, čím si zabezpečí uvoľnenie ďalšej tranže z celkového úverového programu za 130 mld. eur a vyhne sa tak platobnej neschopnosti a potenciálnemu odchodu z menovej únie.

"Odpoveďou nesmie byť odchod Grécka z eurozóny,“ povedal Ayrault v rozhovore pre internetový portál Mediapart. "Môžeme mu ponúknuť viac času... za podmienky, že Atény sú úprimné vo svojom odhodlaní reformovať, a to obzvlášť vo fiškálnej oblasti,“ dodal.

Doposiaľ sa Grécko s veriteľmi dohodlo na nových úsporách v objeme 9,5 mld. eur z plánovaných 11,5 mld. eur. V rámci škrtov tak zníži mzdy, dôchodky a bonusy, čím ušetrí 6,5 mld. eur a ďalších 1,1 mld. eur získa zvýšením veku odchodu do dôchodku.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úverová kapacita ESM sa má vraj zvýšiť na dva bilióny eur
<< predchádzajúci článok
Čínska armáda si prevzala svoju prvú lietadlovú loď