Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. mája 2020

Grécko zachraňuje turistickú sezónu, otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovyGrécko od pondelka obnovuje pravidelnú trajektovú dopravu na svoje ostrovy a otvára kaviarne aj reštaurácie v snahe zachrániť tohoročnú turistickú sezónu po viac než dvoch mesiacoch obmedzení. Cestovanie na ...Zdieľať
virus_outbreak_greece_97137 d41a0efe9e234e14ac03771de8e1515d min 676x451 25.5.2020 (Webnoviny.sk) - Grécko od pondelka obnovuje pravidelnú trajektovú dopravu na svoje ostrovy a otvára kaviarne aj reštaurácie v snahe zachrániť tohoročnú turistickú sezónu po viac než dvoch mesiacoch obmedzení. Cestovanie na grécke ostrovy bolo zakázané od konca marca s cieľom zastaviť šírenie koronavírusu, pričom výnimky sa týkali len zásobovania a stálych obyvateľov.


Nízke počty nakazených však umožnili vláde spustiť dovolenkovú sezónu o tri týždne skôr, ako bol pôvodne stanovený termín 15. júna. Aby sa však situácia v Grécku opäť nezhoršila, platia pre pasažierov na trajektoch a zákazníkov v reštauráciách pravidlá dodržiavania sociálnych odstupov.

Ostatné stredomorské štáty ako Taliansko, Španielsko a Turecko pandémiu stále nemajú pod kontrolou.

Grécko registruje 2 900 nakazených a 171 obetí koronavírusu. Taliansko pre porovnanie zaznamenalo už takmer 33-tisíc úmrtí, Španielsko takmer 29-tisíc a Turecko 4 340, vyplýva zo štatistík Johns Hopkins University.


Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko zachraňuje turistickú sezónu, otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vražda Ernesta Valka sa dostala na súd, prokuratúra podala obžalobu
<< predchádzajúci článok
Rušeň zachytil chlapca na kolobežke, na priecestí bez závor išiel na červenú (foto)

Grécko zachraňuje turistickú sezónu, otvára reštaurácie a obnovuje dopravu na ostrovy - diskusné fórum čitateľov