Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. mája 2007

Guliar Haborák v Szolnoku 20,69 m a má limit na MSNa atletickom mítingu v maďarskom Szolnoku sa v dobrej forme predviedol guliar Milan Haborák, ktorý výkonom 20,69 m splnil "ostrý" A-limit Slovenského atletického zväzu (SAZ) na augustové majstrovstvá ...Zdieľať

SZOLNOK 26. mája (WEBNOVINY) - Na atletickom mítingu v maďarskom Szolnoku sa v dobrej forme predviedol guliar Milan Haborák, ktorý výkonom 20,69 m splnil "ostrý" A-limit Slovenského atletického zväzu (SAZ) na augustové majstrovstvá sveta v japonskej Osake. Tridsaťštyriročný guliar banskobystrickej Dukly prekonal požadovaný výkon o 39 cm a za svojím osobným a zároveň slovenským rekordom z roku 2004 zaostal iba o 18 cm. Haborákov švagor, úradujúci halový majster Európy Mikuláš Konopka dosiahol 19,94 m, čím splnil B-limit SAZ na MS (19,70). V treťom štarte v sezóne si svoje tohtoročné maximum vylepšil o viac ako jeden meter.
Po kladivárovi Charfreitagovi, trojskokanke Dane Velďákovej, chodcoch na 50 km Milošovi Bátovskom a Antonovi Kučmínovi je Haborák piatym držiteľom A-limitu na MS 2007. Voľné karty pre šampionát udelil výkonný výbor SAZ chodcom Matejovi Tóthovi (20 km), Petrovi Korčokovi (50 km) a Zuzane Malíkovej (20 km).

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Klocová v Hengele druhá za 2:00,86, pocity zmiešané
<< predchádzajúci článok
Mintálovi hrozí ďalšia dlhšia zdravotná prestávka

Guliar Haborák v Szolnoku 20,69 m a má limit na MS - diskusné fórum čitateľov