28. decembra 2010

HÁDZANÁ: Hladké víťazstvo Slovákov nad Alžírčanmi

Radovan Pekár zo Slovenska (v strede) medzi Ayatom Hamoudom (vľavo) a Salahom Cheikmom (vpravo) z Alžírska počas prípravneho zápasu na MS vo Švédsku 2011 v mužskej hádzanej medzi Slovenskom a AlžírskomFoto: SITA/Martin Havran HLOHOVEC ...

bez nazvu Radovan Pekár zo Slovenska (v strede) medzi Ayatom Hamoudom (vľavo) a Salahom Cheikmom (vpravo) z Alžírska počas prípravneho zápasu na MS vo Švédsku 2011 v mužskej hádzanej medzi Slovenskom a AlžírskomFoto: SITA/Martin Havran HLOHOVEC 28. decembra (WEBNOVINY) - Slovenským hádzanárom sa vydarila prvá previerka v záverečnej fáze prípravy na januárové majstrovstvá sveta vo Švédsku. Zverenci trénera Zoltána Heistera zdolali v utorkovom medzištátnom priateľskom stretnutí v Hlohovci výber Alžírska vysoko 33:23 (14:10) a v druhom vzájomnom dueli dosiahli prvú výhru. Obaja účastníci blížiaceho sa svetového šampionátu si zmerajú sily aj vo štvrtok 30. 12. od 11.00 h opäť v Hlohovci.

Výsledok - utorok:
Slovensko - Alžírsko 33:23 (14:10)
Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro 4, Kopčo 3, Mazák 1, M. Straňovský 5/3, T. Urban 4, T. Straňovský 1, Antl 2/1, F. Šulc ml. 6, Baláž, Masica 2, Tumidalský, Pekár 3, Strapko, Guzy 2
Najviac gólov za Alžírsko: Berkous 13, Saci 4
pok. hody: 4/4 - 5/1, vylúčení: 6 - 5, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 450 divákov

Slováci začali dobre. Na čele s brankárom Štochlom pozorne bránili a darilo sa im aj v útoku, a tak v 4. min viedli 3:0. Po dvoch rýchlych kontrách s úspešným zakončením bratov Straňovských narástlo vedenie SR po necelej štvrťhodine na 8:3, na čo alžírsky kouč zareagoval oddychovým časom. Po prestriedaní sa slovenský gólostroj na chvíľu zastavil. Alžírčania šnúrou troch gólov znížili na 6:9, ale potom opäť prebrali taktovku do rúk domáci reprezentanti, ktorí zvýšili svoj náskok na 13:8 a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 14:10.

Po zmene strán prišli na úvod dve slovenské vylúčenia, ale debutant Guzy sa dvoma strelami postaral o úpravu skóre na 16:10. Na výkon brankára Štochla nadviazal v II. polčase Paul, ktorý zlikvidoval tri pokutové hody súpera a jeho úspešné zákroky využili spoluhráči na získanie dovtedy najvýraznejšieho náskoku (22:14 v 42. min). Tréner Heister dal v zápase postupne príležitosť všetkým hráčom, ktorí naďalej pokračovali vo zveľaďovaní vedenia. To v 50. min narástlo už na 10 gólov (26:16). Slováci si tento rozdiel udržali a zvíťazili 33:23. Alžírsku odplatili prehru 24:29 z premiérového vzájomného duelu spred vyše dvanástich rokov.

HOKEJ: V Zuchwile triumf SR 18 nad Nemcami
Hokej v roku 2010: Rozprávka vo Vancouveri, realita v Kolíne