07. septembra 2010

HÁDZANÁ: Úspešné ťaženie Prešova v Tatabányi

Hádzanári Tatrana Prešov sú v úvode sezóny 2010/2011 v dobrej forme, čo potvrdili aj v Tatabányi, kde sa zastavili cestou domov z úspešného ...

tatran presov Foto: Ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer TATABÁNYA 7. septembra (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov sú v úvode sezóny 2010/2011 v dobrej forme, čo potvrdili aj v Tatabányi, kde sa zastavili cestou domov z úspešného kvalifikačného turnaja Ligy majstrov v rakúskom Bregenzi. V utorkovom stretnutí nového ročníka najvyššej maďarskej súťaže si Prešovčania na svoje konto pripísali druhé víťazstvo, keď v predohrávke 6. kola Budapest Bank ligy vyhrali na palubovke domáceho tímu Carbonex KC 32:30 (17:18).

Šarišania v úvode duelu prehrávali trojgólovým rozdielom (3:6), ale postupne začali skóre otáčať vo svoj prospech a v 26. min po góle Radčenka viedli 16:13. Záver I. polčasu však patril hráčom Tatabánye, ktorí odchádzali na polčasovú prestávku za stavu 18:17. Aj druhé dejstvo malo vyrovnaný priebeh, v 54. min svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 29:29. Potom však D. Krok, Sobol a Antl zabezpečili Tatranu rozhodujúci náskok. Domáci, za ktorých nastúpili aj dvaja Slováci - brankár Michal Meluš a krídelník Tomáš Urban, stihli už len skorigovať na konečných 30:32. Hráči slovenského šampióna teda získali cenný triumf na pôde bronzového tímu uplynulého ročníka maďarskej súťaže.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v bilancii tohto ročníka len dve výhry a v tabuľke sa usadili na líderskej pozícii.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej o Pohár priateľstva.