05. decembra 2015

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili edíciu Ligy majstrov prehrou

Na snímke hráči Tatrana Prešov v zápase 10. kola C-skupiny hádzanárskej Ligy majstrov Tatran Prešov - Naturhouse La Rioja v Prešove 5. decembra 2015. Foto: TASR/František Iván
Prešov 5. decembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov prehrou. V sobotňajšom dueli C-skupiny nestačili na domácej palubovke na Naturhouse La Rioja a španielskemu tímu podľahli 19:21.

Domáci vstúpili do zápasu koncentrovaným výkonom. V prvom polčase dominovali obrany oboch tímov, najmä tá domáca na čele s brankárom Čuprynom fungovala výborne. Hostia nedokázali premeniť niekoľko vynikajúcich príležitostí a Prešovčania sa chopili šance. Od úvodných minút si udržiavali tesný náskok a v 19. minúte viedli po presnom zásahu Furlana o tri góly - 6:3. Hostia bojujúci o postup zo skupiny si v 22. minúte vzali oddychový čas, no domácim si aj po ňom udržiavali tesné vedenie. Prvý polčas, chudobný na góly, napokon Tatran vyhral o dva góly - 8:6.

Španielsky tím vstúpil do druhého polčasu aktívnejšie. Po góle Molinu v 35. minúte bolo skóre vyrovnané - 10:10. Hostí až Ruben Carabaya gólom v 45. minúte prvýkrát poslal do vedenia. Tento moment ich naštartoval a v 49. minúte viedli po strele Garciu už o tri góly (14:17). Prešovčania však pred výbornou kulisou nechceli sklamať svojich priaznivcov a so súperom naďalej držali krok. Hrstka v 55. minúte vyrovnal na 18:18 a tréner hostí druhýkrát siahol po oddychovom čase. Tatran napokon prehral s La Riojou o dva góly 19:21.