Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. decembra 2017

Haleyová ukázala údajnú iránsku raketu jemenských povstalcovAmerická veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová ukazuje médiám zvyšky údajnej rakety iránskej výroby na vojenskej základni vo Washingtone 14. decembra 2017, ktorú podľa nej jemenskí povstalci vystrelili na letisko v Saudskej Arábii. ...Zdieľať
Americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová ukazuje médiám zvyšky údajnej rakety iránskej výroby na vojenskej základni vo Washingtone 14. decembra 2017, ktorú podľa nej jemenskí povstalci vystrelili na letisko v Saudskej Arábii. Foto: TASR/AP
Washington 15. decembra (TASR) - Americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová ukázala médiám údajnú raketu iránskej výroby, ktorú podľa nej jemenskí povstalci vystrelili na letisko v Saudskej Arábii. Informovala o tom agentúra DPA s tým, že Irán Haleyovej obvinenia poprel.


Zvyšky rakety ukázala Haleyová vo štvrtok na vojenskej základni vo Washingtone. Podľa nej ide o konkrétny dôkaz toho, že Teherán porušuje platné rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN o nešírení zbraní.

USA a ich spojenci majú k dispozícii správy tajných služieb o tom, že Irán dodáva zbrane povstaleckým a teroristickým skupinám v Jemene, Libanone, Sýrii a Iraku, uviedla Haleyová. Takéto protiprávne konanie iránskeho režimu už nemožno ďalej tolerovať. "Boj proti iránskej agresii je v záujme celého sveta," vyhlásila veľvyslankyňa.

Na snímke zvyšky údajnej rakety iránskej výroby, ktorú ukázala médiám americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová na vojenskej základni vo Washingtone 14. decembra 2017. Raketu podľa nej vystrelili jemenskí povstalci na letisko v Saudskej Arábii. Foto: TASR/AP


Vyzvala preto všetkých členov BR OSN a členov amerického Kongresu, aby si prišli pozrieť vystavené zvyšky iránskej rakety a následne podnikli príslušné kroky voči Teheránu.

Iránsky veľvyslanec pri OSN Gholámalí Chóšrú na Haleyovej vystúpenie reagoval tvrdením, že jeho krajina nikdy neposkytla rakety jemenským povstalcom. Haleyovej obvinenia označil za neopodstatnené a ňou prezentované údajné dôkazy za vyfabrikované.

Na snímke zvyšky údajnej rakety iránskej výroby, ktorú ukázala médiám americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová na vojenskej základni vo Washingtone 14. decembra 2017. Raketu podľa nej vystrelili jemenskí povstalci na letisko v Saudskej Arábii. Foto: TASR/AP


"Cieľom takýchto obvinení je zatajovanie zločinov Saudskej Arábie v Jemene," vyhlásil Chóšrú na adresu Rijádu, ktorý je spojencom USA a hlavným regionálnym rivalom Iránu.

Jemenskí šiitskí povstalci podporovaní Iránom vypálili 4. novembra balistickú strelu na letisko v saudskoarabskej metropole Rijád, ktorá však bola ešte pred dopadom zostrelená. Sunnitská Saudská Arábia a Spojené štáty vyhlásili, že raketu vzbúrencom dodal Teherán.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Snehové správy:Lyžiarske podmienky sú veľmi dobré v týchto strediskách
<< predchádzajúci článok
MetLife úspešne absolvoval druhý ročník vzdelávania detí na Slovensku

Haleyová ukázala údajnú iránsku raketu jemenských povstalcov - diskusné fórum čitateľov