01. augusta 2009

Hantuchová v Stanforde dohrala vo štvrťfinále

Vo štvrťfinále dvojhry sa skončila sympatická púť Daniely Hantuchovej na tenisovom turnaji WTA Tour Bank of the West Classic v kalifornskom Stanforde (Premier, dotácia 700 000 USD, tvrdý povrch). Nad sily ...

STANFORD 1. augusta (WEBNOVINY) - Vo štvrťfinále dvojhry sa skončila sympatická púť Daniely Hantuchovej na tenisovom turnaji WTA Tour Bank of the West Classic v kalifornskom Stanforde (Premier, dotácia 700 000 USD, tvrdý povrch). Nad sily 26-ročnej Slovenky bola o dva roky staršia a tretia nasadená Ruska Jelena Dementievová, ktorej podľahla za 98 minút 2:6, 4:6. Hantuchová (27. v rebríčku WTA) po predchádzajúcich solídnych výkonoch tentoraz v areáli Stanford University narazila na oveľa disponovanejšiu súperku. Svetová štvorka Dementievová hrala svoj typický agresívny tenis a s výnimkou niekoľkých gemov držala vývoj pevne vo svojich rukách. Hantuchová mala najmä v druhom sete niekoľko možností dostať sa do zápasu, prípadne zlomiť ho vo svoj prospech, ale nedotiahla ich do konca. "Dnes šiel súperke najmä servis, čo u nej vžy nebýva zvykom. Spočiatku jej všetko vychádzalo. Pálila do toho najmä z returnu a bola jasne lepšia. Postupne som sa začala chytať, snažila som sa ju vyviesť z rytmu, čo sa mi v druhom sete už aj darilo. Mala som brejkové možnosti na 4:3 a myslím, že aj na 5:4, ale nevyužila som ich. Ťažko povedať, čo tam chýbalo. Bolo to o pár loptách. Inak nebol to zlý zápas. Po niektorých razantných dlhých výmenách sme obe lapali po dychu," komentovala aj svoj výkon D. Hantuchová pre agentúru SITA.

Zverenkyňa Larriho Passosa Hantuchová napriek tomu, že nezopakovala miestne semifinále spred dvoch rokov, odohrala v Kalifornii dobrý turnaj. Po vyradení obhajkyne titulu Aleksandry Wozniakovej a 13. hráčky sveta Agnieszky Radwanskej si odnáša 120 bodov do systému a finančnú prémiu 15 925 USD. V sumáre to bolo pre bývalú svetovú päťku štvrté singlové štvrťfinále na okruhu WTA v tomto roku. Predtým sa medzi najlepších osem prebojovala v Ponte Vedra Beach, Varšave (tam aj semifinále) a Hertogenboschi.

"Celkovo som, samozrejme, spokojná. Odohrala som tri kvalitné zápasy a strávila na kurte skoro osem hodín, čo nie je zlé. Dnes som už trochu aj cítila v nohách tých šesť hodín z predchádzajúcich dní," pridala Hantuchová, ktorá sa najbližšie predstaví na turnaji v Los Angeles.

Slovenka bola od úvodných minút stretnutia pod obrovským tlakom svojej súperky. Dementievová hrala svoje údery z oboch strán rýchlo po odskoku a navyše presne a na jej strojovú hru Slovenka ťažko nachádza protizbraň. Po 20 minútach prehrávala už 0:4. O pohode ruskej hráčky vypovedal ďalší gem, v ktorom pri podaní súperky prehrávala 0:40, ale napokon zvýšila na 5:0. Za tohto stavu Hantuchová znížila na 1:5, vzápätí pridala ešte jeden víťazný gem, ale napokon za 43 minút stratila prvý set v pomere 2:6. Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie. Slovenka v ňom mala po rebrejku na 3:3 niekoľko solídnych možností ísť do vedenia, ale nevyužila svoje šance. Ruske sa vydaril rozhodujúci brejk na 5:4, keď znova razantne pritlačila z returnu. Potom už olympijská šampiónka z Pekingu 2008 zápas dopodávala do víťazstva, pričom premenila hneď prvý mečbal. Skvelú vzájomnú bilanciu proti Slovenke si víťazka vylepšila na 11:3.

Jelena Dementievová (3-Rus.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:4 za 98 minút

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Bank of the West Classic v americkom Stanforde:

Samantha Stosurová (Austr.) - Serena Williamsová (1-USA) 6:2, 3:6, 6:2
Jelena Dementievová (3-Rus.) - Daniela Hantuchová (SR) 6:2, 6:4
Marion Bartoliová (8-Fr.) - Jelena Jankovičová (4-Srb.) 3:6, 7:6 (3), 6:3
Venus Williamsová (2-USA) - Maria Šarapovová (Rus.) 6:2, 6:2