02. júla 2007

Hantuchovej stop v osemfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 11 282 710 libier) v osemfinále dvojhry. Slovenská ...

LONDÝN 2. júla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 11 282 710 libier) v osemfinále dvojhry. Slovenská jednotka a turnajová desiatka v pondelkovom stretnutí niekoľkokrát prerušovanom pre dážď nestačila na dvojnásobnú šampiónku z All England Clubu, siedmu nasadenú Američanku Serenu Williamsovú a za 127 minút jej podľahla 2:6, 7:6 (2), 2:6.

Pre Hantuchovú bolo konečnou osemfinále aj vlani, jej wimbledonským maximom zostáva štvrťfinálová účasť z roku 2002. V bilancii vzájomných duelov sa 25-ročná Američanka, ktorá má na konte už 8 grandslamových titulov, ujala vedenia 6:1.
Obe aktérky odohrali nesmierne náročný duel. Na centrálny wimbledonský dvorec vstupovali po prvý raz krátko po 14.00 h SELČ a vďaka viacerým ďaždovým "seansám" ho poslednýkrát opúšťali o 21.10 h SELČ. Američanka od záveru druhého setu dohrávala so zatejpovaným lýtkom, pričom viditeľne krívala, ale na jej výkone v treťom sete to neskôr nebolo vidieť. Súperkou S. Williamsovej vo štvrťfinále bude svetová jednotka a lanská finalistka, Belgičanka Justine Heninová.

Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):
Serena Williamsová (7-USA) - Daniela Hantuchová (10-SR) 6:2, 6:7 (2), 6:2 za 127 minút
Z prvého setu odohrali obe aktérky iba 5 minút, keď museli za stavu 1:1 ustúpiť všemocnému dažďu. Pokračovalo sa až po vyše dve a polhodine a Slovenka nezachytila úvod. Prehrala štyri gemy v rade a z 1:1 bolo razom 1:5. Prvý set napokon prehrala za 26 minút 2:6, keď 25-ročná Američanka využila oba brejkové možnosti, ktoré sa jej naskytli. V druhom sete sa karta obrátila. Slovenka sa vo štvrtom geme dostala k brejkbalu, ktorý využila a zvýšila na 3:1 a neskôr čistou hrou na 4:1. Skúsená Američanka sa však nevzdala druhého setu ani za stavu 2:5. Hantuchová v deviatom geme po tretí raz v zápase neudržala servis a mladšia zo sestier Williamsových znížila na 4:5 a neskôr čistou hrou vyrovnala na 5:5. Vyrovnaný druhý set napokon dotiahli obe súperky do tajbrejku. Ešte predtým dostal súboj v jedenástom geme nečakanú zápletku. Američanka si po jednom z víťazných úderov súperky chytila so skrivenou tvárou ľavú nohu a približne 5 minút sa nechala ošetrovať. Dvojnásobná šampiónka z All England Clubu napokon so zatejpovaným ľavým lýtkom pokračovala v dueli a za ovácií publika na centrálnom dvorci dotiahla druhý set do tajbrejku. V ňom viedla koncentrovaná Slovenka už 4:0, ale potom 25-ročnej Američanke pomohlo prasiatko a vzápätí slovenská tenistka "vyhodila" víťaznú loptičku tesne do autu. Za stavu 4:2 sa menili strany a krívajúcej Serene trvalo hodnú chvíľu, kým sa presunula na správnu stranu dvorca so slzami v očiach na ďalšie svoje podanie. Vtom sa z oblohy spustila ďalšia akoby načasovaná dávka dažďa, čomu zatlieskal aj emotívne nabitý otec a tréner Richard.
Po ďalšej vyše hodinovej prestávke sa opäť pokračovalo. Hantuchová už v tajbrejku nestratila ani bod a vyhrala ho hladko 7:2. V treťom sete to už bol v podvečernom chlade (Serena nastúpila okrem sukničky aj v bielych nohaviciach) aj boj nervov. V šiestom geme slovenská hráčka predsa len zaváhala na servise a Američanka zvýšila na 4:2. Vzápätí mala Hantuchová pri podaní súperky výhodu, ale nevyužila ju. Serena už potom zápas doviedla do víťazného konca, keď pri podaní slovenskej hráčky využila za stavu 5:2 prvý mečbal.