Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2009

Harabin bude kandidovať na predsedu NS SRMinister spravodlivosti Štefan Harabin bude kandidovať na predsedu Najvyššieho súdu SR. Agentúre SITA to potvrdil krátko pred dnešným začiatkom rokovania vlády. Na otázku, či prijme ...Zdieľať
AKTUALIZOVANÉ BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Minister spravodlivosti Štefan Harabin bude kandidovať na predsedu Najvyššieho súdu SR. Agentúre SITA to potvrdil krátko pred dnešným začiatkom rokovania vlády. Na otázku, či prijme nomináciu na tento post od Okresného súdu v Spišskej Novej Vsi, najprv povedal: "Samozrejme, že si to vážim a zvažujem to." Na ďalšiu otázku, kedy sa definitívne rozhodne, Harabin skonštatoval: "Dá sa povedať, že ma to skutočne zaväzuje a zvažujem to s plnou vážnosťou." Ďalej uviedol, že jeho posledné slovo, či povie áno alebo nie kandidatúre, padne v krátkom čase. Pri doplňujúcej otázke, či to budú mesiace alebo týždne, Harabin napokon uviedol "môžem vám povedať, že áno" a potvrdil, že týmito slovami vyjadruje súhlas s kandidatúrou na predsedu Najvyššieho súdu SR a prijme ju.


Na margo nominácie Štefana Harabina na post predsedu Najvyššieho súdu SR minister spravodlivosti povedal: "Veľmi milo ma prekvapili sudcovia, týchto podnetov mám z celého Slovenska, nielen zo Spišskej Novej Vsi, je to pre mňa veľká česť." A dodal: "Je to aj vyjadrenie sudcovského zboru k mojej osobe, takže si to mimoriadne vážim. Zároveň to hodnotím aj ako potvrdenie správnosti postupu reformných krokov v justícii - zrýchlenie konania a legislatívne zmeny, ktoré zefektívnili súdne konanie".

Počas kandidatúry sa Harabin nebude musieť vzdať funkcie ministra, zákon o nezlučiteľnosti funkcií totiž vylučuje iba súčasné vykonávanie viacerých ústavných funkcií.

TA3: Harabina navrhol OS v Spišskej Novej Vsi na post predsedu NS SR

Ministra spravodlivosti Štefana Harabina navrhol okresný súd v Spišskej Novej Vsi na post predsedu Najvyššieho súdu SR. Informovala o tom dnes televízia TA 3. Súčasný minister spravodlivosti už viackrát avizoval, že sa na Najvyšší súd SR chce vrátiť.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akciové trhy v Európe a Japonsku vzrástli
<< predchádzajúci článok
Hasiči: Požiar v Smrečine bude uhasený dopoludnia

Harabin bude kandidovať na predsedu NS SR - diskusné fórum čitateľov