Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. septembra 2006

Harabin chce zlepšiť fungovanie notárovSúčasné postavenie notárov, ich právomoci a výkon funkcie boli témou dnešného stretnutia ministra spravodlivosti Štefana Harabina s prezidentkou Notárskej komory SR Vierou Kupcovou. Prezidentka ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. septembra (WEBNOVINY) - Súčasné postavenie notárov, ich právomoci a výkon funkcie boli témou dnešného stretnutia ministra spravodlivosti Štefana Harabina s prezidentkou Notárskej komory SR Vierou Kupcovou. Prezidentka komory poukázala na viaceré nedostatky notárskeho poriadku a nutnosť riešenia tohto problému. Zároveň ministra Harabina upozornila na rozbor Notárskej komory, podľa ktorého v súčasnosti dochádza k miliardovým daňovým únikom pri vyhotovovaní zmlúv o prevode nehnuteľnosti. Tie v mnohých prípadoch vyhotovia osoby, ktoré za zisk z týchto úkonov neplatia dane a nenesú ani zodpovednosť za ich obsah. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú poskytol agentúre SITA Michal Jurči z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.

Harabin verí, že sa podarí zlepšiť fungovanie notárov v prospech občanov. Na stretnutí zároveň ubezpečil Notársku komoru, že predpisy a zákony týkajúce sa notárov sa nebudú robiť bez ich odborných pripomienok.

Minister preto prizval Notársku komoru, aby navrhla svojich zástupcov do legislatívnej komisie, ktorá pripraví zmeny notárskeho poriadku a ďalších zákonov a predpisov spojených s notárstvom, dodal Jurči.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojna proti terorizmu znamená viac ako zabíjanie teroristov
<< predchádzajúci článok
MVRR uzavrelo 566 zmlúv na dotácie vo výške 1,635 mld. Sk

Harabin chce zlepšiť fungovanie notárov - diskusné fórum čitateľov