Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2009

Hasiči zachránili život trom chlapcomAk bude ako mimoriadny označený utorňajší zásah liptovskomikulášskych hasičov, ktorí zachránili život trom topiacim sa chlapcom na divokej vode pri Liptovskom Mikuláši, dostanú finančné ...Zdieľať
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 20. mája (WEBNOVINY) - Ak bude ako mimoriadny označený utorňajší zásah liptovskomikulášskych hasičov, ktorí zachránili život trom topiacim sa chlapcom na divokej vode pri Liptovskom Mikuláši, dostanú finančné odmeny alebo budú navrhnutí na ocenenie. Pre agentúru SITA to dnes potvrdila riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v L. Mikuláši Eva Krajčiová. "Myslím si, že urobili to, čo bolo v ich silách a čo od nich ľudia v takýchto nebezpečných situáciách aj očakávajú," uviedla Krajčiová.


Hasiči v utorok večer pred ôsmou zachránili troch chlapcov vo veku 13, 14 a 16 rokov, ktorí na člne uviazli vo vodnom valci neďaleko Areálu vodných športov Ondreja Cibáka. "V člne sa im začala hromadiť voda, a bolo otázkou času, kedy sa potopia do trojmetrovej hĺbky vodného valca," opísal situáciu veliteľ zásahu Ján Jurík. Mladíci boli vo vode približne pol hodiny. Hasičov privolali ľudia z blízkeho sídliska, ktorí začuli krik. "Po príchode na miesto sme naviazali čln na lano a spustili sa po prúde za chlapcami, ktorí boli vo veľkom šoku a podchladení. Postupne sme ich vytiahli do nášho záchranného člna a dopravili na breh," dodal Jurík. Hasiči poskytli chlapcom predlekársku pomoc a odeli ich do vlastných zásahových oblekov, aby im nebola zima.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
NBS: Ceny bytov spadli na úroveň spred roka
<< predchádzajúci článok
Pojednávanie v kauze vraždy Jána Korca odročili

Hasiči zachránili život trom chlapcom - diskusné fórum čitateľov