24. augusta 2018

HC'05 B. Bystrica - Slovan Bratislava 4:3 v príprave hokejistov

Slovenský hokejista Michal Handzuš sa rozhodol ukončiť svoju hráčsku kariéru. Oficiálne sa s ňou rozlúčil pred prípravným stretnutím medzi domácou Banskou Bystricou a Slovanom Bratislava. Na snímke Michal Handzuš rozohráva ...

Slovenský hokejista Michal Handzuš sa rozhodol ukončiť svoju hráčsku kariéru. Oficiálne sa s ňou rozlúčil pred prípravným stretnutím medzi domácou Banskou Bystricou a Slovanom Bratislava. Na snímke Michal Handzuš rozohráva prípravný zápas HC Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava počas rozlúčky v Banskej Bystrici 24. augusta 2018. Foto: TASR - Lenka Krošláková
Banská Bystrica 24. augusta (TASR) - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolali v piatkovom prípravnom zápase na novú sezónu na domácom ľade účastníka KHL Slovan Bratislava 4:3.

Prípravný zápas:

HC'05 iClinic Banská Bystrica - Slovan Bratislava 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

32. a 45. Asselin, 52. Varga, 60. Surový - 8. Virta, 25. Červený, 49. Buc

Pre slovenského majstra to bola pred vypredanými tribúnami s 2841 divákmi generálka na Tipsport Ligu a dobre ju nezačal, od 8. min prehrával po góle Virtu. Slovan sa v príprave na KHL len pomaly rozbieha a po niektorých neúspešných výsledkoch potreboval víťazstvo na povzbudenie. V 2. tretine vypadla na štadióne vplyvom búrky čiastočne elektrina, dokonca dvakrát a 1:27 min sa dohrávalo v tretine tretej. Domáci pôsobili bojovnejšie, Slovan prvé dve tretiny kompaktnejšie, aj keď pri premieňaní šancí sa trápil a keď po perfektnej akcii Asselin v 45. min vyrovnal, vniesla sa do zápasu aj dráma. Otáznik nad výsledkom nevyriešil ani Buc v 49. min po šikovnom zakončení, keď v 52. min príklepom vyrovnal Varga. Presne 50 sekúnd pred koncom rozhodol o výsledku po prudkej strele v presilovke Surový.

FORTUNA LIGA: Slovan v 6. kole hostí Trenčín, Trnava bude šetriť opory
Slovenské futsalistky v kvalifikácii ME remizovali s Litvou 1:1