17. januára 2012

HC Lev natiahol s Ufou sériu prehier na sedem zápasov

Ani gól a asistencia Marcela Hossu nestačili Dinamu Riga na víťazstvo v Astane. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých uspeli domáci. Po samostatných nájazdoch zvíťazili aj hráči ...

hc lev poprad salavat julajev ufa POPRAD 17. januára (WEBNOVINY) - Ani gól a asistencia Marcela Hossu nestačili Dinamu Riga na víťazstvo v Astane. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých uspeli domáci. Po samostatných nájazdoch zvíťazili aj hráči Jekaterinburgu nad Atlantom Mytišči, na ľade mužstva Traktor Čeľabinsk neuspeli hokejisti SKA Petrohrad (1:3).

Po jednej asistencii v utorok zaznamenali útočník CSKA Moskva Tomáš Surový a obranca Dinama Minsk Peter Podhradský. Debut v drese bieloruského mužstva absolvoval útočník Ladislav Nagy. Vo večernom zápase siahali Popradčania v domácom prostredí na dva body, ale napokon prehrali s obhajcom Gagarinovho pohára tímom Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení.

HC Lev Poprad - Salavat Julajev Ufa 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 8. Kristek (Špirko), 57. Špirko (Pilař, J. Mikúš) - 18. Saprykin (Proškin, Radulov), 28. I. Grigorenko (Saprykin, Radulov), 63. Trubačev (Viktor Kozlov)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ravodin, Sergejev - Šeľanin, Sivov (všetci Rus.), 4139 divákov

HC Lev: J. Laco - Pilař, Mezei, Sigalet, V. Mihálik, Hunkes, Štrbák, Hellström, Lewis - Netík, Lundberg, Bartečko - Kristek, J. Mikúš, Špirko - Rudolf Huna, Chabada, Sekáč - Š. Novotný, Matai, Fabricius
Ufa: Davydov - Aťušov, Proškin, Kondratiev, Blaťák, Nakládal, Koistinen, Grigoriev - Radulov, I. Grigorenko, Saprykin - Viktor Kozlov, Zinoviev, Pihlström - Mirnov, Sčastlivij, Platonov - Trubačev, Taratuchin, K. Kozlov - Jemelin
.

I. tretina

V úvode sa neurodilo veľa šancí, oba tímy si dávali vo vlastnej tretine veľký pozor a brankári si nepripísali veľa zásahov.

Po piatich minútach "pozdravil" J. Laca Viktor Kozlov, ale jeho ťaháčiku chýbala razancia.

Na druhej strane Davydov skryl do lapačky Hunkesov pokus. Následne dobre zakombinoval druhý popradský útok a Kristek pekne mierenou strelou spomedzi kruhov otvoril skóre. Ufa mohla odpovedať v početnej výhode, faulovaný Radulov z posledných síl našiel Saprykina, ale J. Laco odolal. Vzápätí hostia hrali takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom, no Laco opäť podržal svoj tím, keď zlikvidoval pokusy Saprykina a Proškina. V 18. min Ufa využila v poradí štvrté vylúčenie Popradčanov, od modrej vystrelil Proškin a Lacom vyrazený puk dopravil do siete Saprykin. Domáci sa mohli znovu do vedenia dostať po Pilařovej štipľavej strele, Ufa si však remízu do prvej prestávky udržala.

II. tretina

Druhé dejstvo otvorila presilovka HC Lev, no domáci ju nevyužili, jediným streleckým pokusom bolo zúfalé nahodenie Sigaleta. V 24. min vyrazil do brejku Matai, prenechal puk Novotnému a český útočník preveril Davydova. Na opačnej strane po zaváhaní domácej obrany pokúšal šťastenu Sčastlivij. V hre piatich proti piatim dominovala najmä prvá formácia Ufy, ktorá dlho točila Podtatrancov ako na kolotoči. V 28. min ich tlak vyvrcholil gólom najproduktívnejšieho hráča KHL Radulova a hostia prvý raz v zápase viedli. Vyrovnanie mal na hokejke Švéd Lundberg, ale Davydov zastavil puk, tak ako znemožnil streliť gól neskôr Bartečkovi. Ufa mohla pridať tretí gól, Sčastlivého nečakaný bekhend z veľkého uhla Laco s problémami vytesnil mimo bránku. V posledných sekundách druhej časti ešte dve tutovky spálil Rudolf Huna.

III. tretina a predĺženie

Na začiatku tretej tretiny sa znenazdajky ocitol v streleckej pozícii Chabada, no netrafil bránku.

Ufa kontrolovala hru, jej hráči sa sústreďovali na dôkladné pokrytie stredného pásma. Obaja brankári pôsobili sebavedomým dojmom a strelci to nemali jednoduché.

Strelecky aktívny bol kanadský obranca Sigalet, no ani nedôrazní útočníci Popradu nedokázali Davydovovi "zavariť". HC Lev stavil v poslednej päťminútovke všetko na jednu kartu, usadil sa v útočnom pásme a dokázal vyrovnať. Špirka našiel pred bránkou Pilař a Davydov si na strelu do horného rohu nesiahol. Poprad mohol pridať ďalší gól, v rohu klziska spadol Blaťák, Kristek nabil J. Mikúšovi, no ten nedal. Štyridsať sekúnd pred treťou sirénou podržal domácich Laco, keď druhý gól v zápase nepridal Radulov.

V predĺžení Grigorenko tretí krát v zápase fauloval a hostia hrali v oslabení. Presilovka domácim nevyšla a Ufa napokon súpera potrestala. Rýchlu akciu na jeden dotyk zakončil Trubačev a zabezpečil dva body pre hostí.

Výsledky utorkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Barys Astana - Dinamo Riga 6:5 po sam. nájazdoch (0:0, 3:2, 2:3 - 0:0, 1:0) - Marcel Hossa (Riga) 1+1

Traktor Čeľabinsk - SKA Petrohrad 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Avtomobilist Jekaterinburg - Atlant Mytišči 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) - Tomáš Surový (CSKA) 0+1

Dinamo Minsk - Ak Bars Kazaň 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) - Peter Podhradský (Minsk) 0+1